wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Galerie > Żagle na Odrze

Żagle na Odrze

W czasie długiego weekendu majowego rozegrywane są w Szczecinie podwójne czterodniowe regaty, dzięki którym już na początku sezonu zawodnicy będą mogli zdobyć dwa razy więcej punktów Pucharu Świata ISAF, niż w trakcie trwania klasycznych regat match racingowych. W sobotę żeglarze walczyli w samym centrum miasta, u podnóża Wałów Chrobrego.

Na starcie regat można zobaczyć zawodników między innymi z Malezji, Portugalii, Hiszpanii, Danii i Szwajcarii. Nie zabrakło też licznej polskiej reprezentacji. Oprócz dobrze znanych polskich załóg Marka Stańczyka (Rainmaker Racing Team), Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing Team) i Patryka Zbroi (Team Bakista) zobaczymy również Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team), srebrnego medalistę Mistrzostw Polski 2015. 

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2016 cykl składa się z 6 imprez rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Po raz kolejny imprezy Polish Match Tour w Szczecinie włączone zostały do World Match Racing Tour jako imprezy kwalifikacyjne. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. 

(sz)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej