poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Galerie > Żagle na Odrze

Żagle na Odrze

W czasie długiego weekendu majowego rozegrywane są w Szczecinie podwójne czterodniowe regaty, dzięki którym już na początku sezonu zawodnicy będą mogli zdobyć dwa razy więcej punktów Pucharu Świata ISAF, niż w trakcie trwania klasycznych regat match racingowych. W sobotę żeglarze walczyli w samym centrum miasta, u podnóża Wałów Chrobrego.

Na starcie regat można zobaczyć zawodników między innymi z Malezji, Portugalii, Hiszpanii, Danii i Szwajcarii. Nie zabrakło też licznej polskiej reprezentacji. Oprócz dobrze znanych polskich załóg Marka Stańczyka (Rainmaker Racing Team), Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing Team) i Patryka Zbroi (Team Bakista) zobaczymy również Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team), srebrnego medalistę Mistrzostw Polski 2015. 

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2016 cykl składa się z 6 imprez rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Po raz kolejny imprezy Polish Match Tour w Szczecinie włączone zostały do World Match Racing Tour jako imprezy kwalifikacyjne. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. 

(sz)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi