czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty Tygodnia (24.12.2015)

Chwasty Tygodnia (24.12.2015)

Data publikacji: 2015-12-24 11:15
Wywietleń: 425 70742

To było jak za komuny, tylko malowania trawy nie było. Przed przyjazdem do Szczecina Prezydenta Polski Andrzeja Dudy pucowano i remontowano teren przed Pomnikiem Wolności na placu Solidarności. Tempo było tak szybkie, że dziś płyty na ścianach odpadają, wmontowane weń drzwi są krzywe i ze szczelinami, a wiele płyt ma odpryski. Prezydent składał wieniec przed pamiątkową płytą, która z drugiej strony jest brudna i zielona, bo zarosły ją glony. Ciekawe, kto za to beknie?
* * *
W piątek rada nadzorcza PŻB odwołała ze stanowiska dyrektora firmy Jarosława Siergieja, a już w poniedziałek ukazały się w pewnej gazecie ogłoszenie o konkursie na to stanowisko. Nie było w nim jednak nic o konieczności znajomości przynajmniej jednego języka obcego, ale widocznie kandydat jest już wybrany.
* * *
Do czego to doszło, żeby jedynych dwóch działaczy SLD w Sejmiku poskarżyło się do wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego (PiS) na sejmikowców PO. No, ale z drugiej strony kto wiem - może nie ma w tym żadnego przypadku...
* * *
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” Police przegrała w sądzie proces z lokatorką, której naliczyła opłaty za ogrzewanie metodą „pi razy oko”. 
* * *
Przedstawiciel kibiców Pogoni jest wybitnym znawcą budownictwa i wystarczył mu rzut oka na plany modernizowanego stadionu, by stwierdzić, że nowy dach przypomina mu wiatę budowlaną i szybko się zawali. Oburzony jest także tym, że tak mało miejsc parkingowych przygotowano dla kibiców gości. Ale jak powstanie nowy stadion (właśnie na tych miejscach parkingowych) - o co walczy on i jego kumple - to przecież wtedy będzie zbyt mało miejsc nawet dla swoich kibiców. 
* * *
Za tydzień zamiast „chwastów” będzie „Czarna dziesiątka” mijającego roku. Kandydatów i wydarzeń - jak co roku - nie brakuje...
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje