piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty Tygodnia (24.12.2015)

Chwasty Tygodnia (24.12.2015)

Data publikacji: 2015-12-24 11:15
Wywietleń: 330 70742

To było jak za komuny, tylko malowania trawy nie było. Przed przyjazdem do Szczecina Prezydenta Polski Andrzeja Dudy pucowano i remontowano teren przed Pomnikiem Wolności na placu Solidarności. Tempo było tak szybkie, że dziś płyty na ścianach odpadają, wmontowane weń drzwi są krzywe i ze szczelinami, a wiele płyt ma odpryski. Prezydent składał wieniec przed pamiątkową płytą, która z drugiej strony jest brudna i zielona, bo zarosły ją glony. Ciekawe, kto za to beknie?
* * *
W piątek rada nadzorcza PŻB odwołała ze stanowiska dyrektora firmy Jarosława Siergieja, a już w poniedziałek ukazały się w pewnej gazecie ogłoszenie o konkursie na to stanowisko. Nie było w nim jednak nic o konieczności znajomości przynajmniej jednego języka obcego, ale widocznie kandydat jest już wybrany.
* * *
Do czego to doszło, żeby jedynych dwóch działaczy SLD w Sejmiku poskarżyło się do wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego (PiS) na sejmikowców PO. No, ale z drugiej strony kto wiem - może nie ma w tym żadnego przypadku...
* * *
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” Police przegrała w sądzie proces z lokatorką, której naliczyła opłaty za ogrzewanie metodą „pi razy oko”. 
* * *
Przedstawiciel kibiców Pogoni jest wybitnym znawcą budownictwa i wystarczył mu rzut oka na plany modernizowanego stadionu, by stwierdzić, że nowy dach przypomina mu wiatę budowlaną i szybko się zawali. Oburzony jest także tym, że tak mało miejsc parkingowych przygotowano dla kibiców gości. Ale jak powstanie nowy stadion (właśnie na tych miejscach parkingowych) - o co walczy on i jego kumple - to przecież wtedy będzie zbyt mało miejsc nawet dla swoich kibiców. 
* * *
Za tydzień zamiast „chwastów” będzie „Czarna dziesiątka” mijającego roku. Kandydatów i wydarzeń - jak co roku - nie brakuje...
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi