sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Związkowcy ze ZWiK: A co, my gorsi?

Związkowcy ze ZWiK: A co, my gorsi?

Związkowcy ze ZWiK: A co, my gorsi?
Data publikacji: 2015-11-04 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:27
Wywietleń: 233 35385

Związkowcy ze ZWiK-u chcą takich samych przywilejów, jakie zarząd firmy przyznał trzy lata temu kilku osobom pełniącym kierownicze stanowiska. Chodzi m.in. o pieniądze - odprawy, służbowe podróże oraz korzystanie z prywatnych samochodów w celach służbowych.

To kolejna odsłona afery w szczecińskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. We wrześniu z firmy został dyscyplinarnie zwolniony jej prezes Beniamin Chochulski. Teraz głos w jego sprawie zabrali związkowcy ZWiK. Chodzi im zwłaszcza o pewien tajny dokument, przyjęty przez zarząd firmy pod koniec 2012 roku. Wtedy podjęto uchwałę dotyczącą przyznania dodatkowych przywilejów kilku osobom, pełniącym kierownicze stanowiska w firmie. Utajniono ją i nie znalazła się ona w oficjalnym rejestrze uchwał firmy. Dokument szczegółowo określał m.in. zasady zatrudnienia i wynagrodzenia dyrektorów niebędących członkami zarządu oraz osób pełniących stanowiska kierownicze poszczególnych pionów w firmie. Kilka dni temu Niezależny Samorządny Związek Zawodowy ZWiK zwrócił się do prezesa spółki o "zaprzestanie nierównego traktowania pracowników".

(dar)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Co to za związkowcy tak walczą o przywileje pracownicze?
Pan Redaktor ma chyba jakieś złosliwe oprogramowanie w komputerze, ktore nie pozwala napisac ze to Solidarnosc tak walczy o przywileje pracownicze w ZWiK. Bo chyba nie zrobil Pan tego specjalnie, pomijajac pelna nazwe zwiazku? Wyglada to malo rzetelnie.
2015-11-06 14:14:23
pi sior
Krzystek nie wie o co chodzi , a może ma amnezję
2015-11-06 12:19:14
witek
sprawdzic kto siedzi w radzie nadzorczej
2015-11-05 13:46:19
witek
sprawdzic kto siedzi w radzie nadzorczej
2015-11-05 13:45:36
Dryja
Pan Prezydent Miasta Szczecina jakoś nic nie ma do powiedzenia, Radni też nieskorzy.
2015-11-05 13:23:31
ps
Od nowego roku znowu będą podwyżki za wodę i ścieki
2015-11-05 13:04:53
janek
utajniona uchwała, czy ona jest obowiązująca i nie powinni zwracać pieniędzy z racji posługiwania się dokumentem, który formalnie nie powstał (skoro w spółce będącej publiczną własnością można uchwalać uchwały, które są tajne...)? To wygląda jak mafia... Tajne z jakiego uzasadnienia formalno-prawnego? Przecież uzasadnienie, że "w trosce o interes" pracowników objętych taką formą przywileju, to jednak przesada...
2015-11-05 10:41:23
ciekawy
Czy rada nadzorcza lub właściel skierowali do prokuratury zawiadomienie o działaniu na szkodę spółki przez prezesa, który ma czelność odwoływać się do sądu pracy o zwolnienie dyscyplinarne?
2015-11-05 08:53:55
Dobrze
I bardzo dobrze, im się też coś należy, skoro dbają o przestrzeganie praw pracowniczych.
2015-11-05 07:47:07
Gdzie jest CBA?!
W spółce komunalnej, czyli będącej własnością społeczności lokalnej podejmuje się tajne uchwały dotyczące przywilejów garstki stołkodupków. Ci ludzie tego zakładu nie utworzyli, nie sfinansowali ale nie przeszkadza to im w jego zawłaszczaniu.
2015-11-04 22:33:50
h
czekam, kiedy tym "związkowcom" dobiorą się do dupy, a poza tym, co to za układy? OMG!!!!
2015-11-04 20:13:24