piątek, 27 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Związkowcy przeciw likwidacji stoczni. Taczki przed magistratem

Związkowcy przeciw likwidacji stoczni. Taczki przed magistratem (akt. 1)

Związkowcy przeciw likwidacji stoczni. Taczki przed magistratem
Data publikacji: 2017-12-11 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:39
Wywietleń: 2008 304754

Stoczniowcy i mieszkańcy protestowali przed magistratem przeciw planom likwidacji działalności stoczniowej w Świnoujściu. Pojawiły się taczki. W ten sposób świnoujścianie chcą zamanifestować swoje niezadowolenie z działań właściciela Gryfii. W świnoujskim urzędzie trwa sesja w sprawie stoczni. Bywa nerwowo.

W Urzędzie Miasta odbywa się dziś (11 grudnia) nadzwyczajna sesja Rady Miasta w całości poświęcona sprawie stoczni. Radni chcą, żeby świnoujska stocznia znowu stała się niezależna od Szczecina.

Do protestujących podszedł poseł. Nowoczesnej Piotr Misiło. Stoczniowcy nie chcieli go jednak dopuścić do głosu i powiedzieli, że nie będzie zbijał sobie kapitału politycznego na sprawie stoczni. Na sesji pojawił się także senator Grzegorz Napieralski.

Stoczniowcy mówią, że chcą konkretnych działań, a nie słów. Bartłomiej Szmyt przewodniczący Solidarności w stoczni „Gryfia” powiedział, że nie należy mieszać polityki do spraw stoczni i trzeba zrobić wszystko, aby do upadku niegdyś świetnie prosperującego zakładu pracy nie doszło.

Podczas sesji B. Szmyt nawiązał do swojej rozmowy z Konradem Konefałem, członkiem zarządu MARS TFI, w której ten miał stwierdzić, że świnoujska stocznia ma zostać sprzedana. Ten zaprzeczał jakoby miał tak powiedzieć i zapewniał, że nie ma żadnych planów likwidacji działalności stoczniowej w Świnoujściu, a są tylko plany rozwojowe. Stoczniowcom nie podobało się, że K. Konefał swoje obszerne przemówienie czyta z kartki. - Kto ci to napisał? - krzyczeli. ©℗

Więcej na temat protestu stoczniowców we wtorkowym (12.12.2017) "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu.

Tekst i fot. Bartosz Turlejski

Komentarze

@wert
Nie kłam.
2017-12-13 12:32:57
stoczniowiec
Oby słowa internauty "wert" nie spełniły się! Na sesji radni PiS nie zabierali udziału w dyskusji. Nie było również parlamentarzystów PiS-u. A gdzie ludzki odruch, dobry ludzki odruch ?
2017-12-12 20:55:01
wert
PiS chce zlikwidować stocznię i zabrać miejsca pracy w Świnoujściu
2017-12-12 07:36:22
?
Dlaczego nie ma mowy o naruszeniu nietykalności cielesnej stoczniowca, któremu zrzucono kask??
2017-12-12 07:06:52
Gryfia
Stocznia Gryfia to raj dla kretaczy i cwaniaków których my utrzymujemy.
2017-12-11 19:30:19
Gryfia naszą dumą i chlubą
Stocznia Gryfia jest nasza dumą i chlubą!!!
2017-12-11 18:53:29
Opera mydlana.
Stocznia Gryfia to jest utrzymanie dla setek darmozjadów od wielu lat. Tam naprawdę to ciężko i uczciwie pracuje nie więcej niż połowa załogi. Związkowcy , rodziny polityków i inne męty biorą kasę za nic. PIS stchórzył z reformą 2 lata temu . Nie zrobił radykalnych zmian i dzisiaj z myśliwego stał się zwierzyną. Brudziński wolał swoich nieudolnych ludzi wynagrodzić dobrze płatnymi stanowiskami.
2017-12-11 18:35:09
@@obserwator(R)
w autobusach widziałem dziś ogłoszenia o prace dla spawaczy w ST3, zdziwiłem się bo przecież spisywali ten zakład na straty, jak jest więc prawdziwa sytuacja?
2017-12-11 18:16:15
@obserwator(R)
ST3 pracuje normalnie. O premie zapytaj swojego szefa.
2017-12-11 17:33:00
obserwator(R)
jaka sytuacja w ST3? będą premie na świeta? Proszę o listę przyznanych premi , ile , komu
2017-12-11 17:22:36
???
Pan Konefał zmienił imię?
2017-12-11 17:14:41
No tego to już nie rozumiem
Posłowie obozu władzy twierdzą, że tak dobrej sytuacji jak teraz Gryfia nigdy nie miała, a stoczniowcy wychodzą na ulice- O co tu chodzi? Gryfia ma budować prom, remontuje statki PŻM i nie tylko, jest szansa na produkcje wojskową (łodzie podwodne) a ludzie protestują. O co tu chodzi??? Z przekazów medialnych wynika, że sytuacja Gryfii bardzo się poprawiła i w dalszym ciągu sie poprawia, czy ci ludzie tego nie widzą?
2017-12-11 16:09:02
321
Protest powinien się zdaje sie odbywac pod urzedem wojewódzkim a nie magistratem.
2017-12-11 14:24:08
czas na emeryturę
Ci protestujący dziadkowie jeszcze pracują w stoczni? To chyba niebezpieczne.
2017-12-11 13:56:57
zak
To za czasów PO połaczono stocznie w Szczecinie ze Świnoujściem zrobił to prezes z Gdyni. Było to działanie celowe żeby zlikwidować przemysł stoczniowy w Szczecinie, Wg PO miały tylko zostać stocznie w trójmieście.
2017-12-11 12:58:12