wtorek, 23 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Znów oszukali seniorkę

Znów oszukali seniorkę

Znów oszukali seniorkę
Data publikacji: 2017-04-26 14:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:27
Wywietleń: 316 246089
Kwotę 36 tysięcy złotych straciła seniorka ze Szczecina, którą przestępca oszukał metodą „na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego”. Twierdził, że policja rozpracowuje sprawę fałszywych pieniędzy, a kobieta może w tym pomóc.

We wtorkowym (25 kwietnia) „Kurierze” przypominaliśmy i ostrzegaliśmy – „wnuczek” nie odpoczywa! Do oszustw, wymierzonych w seniorów, dochodzi notorycznie. Właśnie zdarzyło się kolejne. W ub. roku w Szczecinie ucierpiało w ten sposób 37 osób, a suma finansowych strat, jakie ponieśli starsi ludzie, to łącznie 1 199 904. W tym samym roku na terenie miasta było również wiele usiłowań oszustw „na wnuczka” i „na policjanta”, na szczęście bezskutecznych. Policji zgłoszono 160 z nich. Niestety, do statystyk wciąż trafiają następne ofiary. Od stycznia do marca tego roku przestępcy wyłudzili od seniorów prawie 80 tys. złotych.

Policja wciąż powtarza, że ani jej funkcjonariusze, ani żadnej innej formacji nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy! Jeśli zadzwoni do nas ktoś, kto podaje się za krewnego lub policjanta i namawia pod jakimkolwiek pretekstem do przekazania im gotówki, należy natychmiast przerwać rozmowę i – najlepiej z innego aparatu telefonicznego – poinformować o tym prawdziwą policję.

(gan)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Po nitce do klebka...
Naiwnych nie sieja... sami sie byc moze na rozne sposoby "ujawniaja i przyznaja" ? Ciekawym jest rowniez, a skad te "wnuczki i rzekome policjanty" wiedza... do kogo zapukac czy zadzwonic, majac rozniez "trafny" numer telefonu i miejsca itd...itp...? Czyzby nie szlo tego sprawdzic i ustalic wraz z lokalizacja... w dzisiejszej technice ?? A moze kolejni "Maffio-Aferzysci" dokonuja tego w nadgodzinach... po podstawowych godzinach pracy ???
2017-04-26 23:33:05
M.Dem.
"Wnuczek" i "policjant" najpewniej mają wcześniejszą wiedzę o tym co i kiedy kto otrzymuje, na jakim koncie i/lub gdzie ten wpływ się zatrzymuje. Skad ta wiedza? Czy to nie element procederu taktycznego, zrodlowego np. takze dla organizacji procederu z psami, kotami, etc.? "Zdobywcy" i "waleczni" sa zawzieci na każdym "polu walki", głównie z bezbronnoscia. Bezbronnoscia starości i pozbawionych szans obrony zwierząt, zwycięża się najłatwiej.
2017-04-26 15:13:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy