wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Znamy najlepszych bibliotekarzy

Znamy najlepszych bibliotekarzy

Znamy najlepszych bibliotekarzy
Data publikacji: 2017-05-05 13:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:28
Wywietleń: 3126 250356

Doktor Agnieszka Borysowska z Książnicy Pomorskiej i Małgorzata Zychowicz z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej to najlepsi bibliotekarze w naszym regionie a filia ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Wojska Polskiego  w Szczecinie to najlepsza biblioteka. Tak zdecydowało jury Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Ogłoszenie tego werdyktu zainaugurowało Tydzień Bibliotek.

Konkurs im. Stanisława Badonia o Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla Bibliotekarza Roku odbył się już po raz siódmy.

- Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem - powiedziała Anna Mieczkowska z Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. - Każdego roku przysparza kapitule wiele trudności, bo trudno wyłonić tego bibliotekarza, którego moglibyśmy nazwać najlepszym bibliotekarzem roku. W naszym województwie pracuje bowiem wielu wspaniałych bibliotekarzy, dla których ta praca jest prawdziwą pasją. Potrafią nią zarażać i sprawiać, że każdy czytelnik - niezależnie od wieku i zainteresowań - znajdzie coś dla siebie.

Dr Agnieszka Borysowska zwróciła się do swoich koleżanek i kolegów po fachu:

- Wybraliśmy bardzo piękny zawód. Zawód, który daje wiele możliwości, który pozwala osobom o różnych zdolnościach, o różnych pasjach, o różnych kompetencjach znaleźć miejsce dla siebie.

- Uosabiam wszystkie bibliotekarki z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, bo wspaniale, ciężko pracują, ta nagroda to nie tylko nagroda dla mnie, ale także dla nich, mam nadzieję, że następne lata będą należały także do nich - mówiła Małgorzata Zychowicz.

Obie laureatki otrzymały od Marszałka Województwa po 4 tysiące złotych. Małgorzata Zychowicz ma jeszcze szansę na tytuł Bibliotekarza Roku w skali ogólnopolskiej. Możemy głosować na nią na stronie internetowej www.sbp.pl - do 10 maja.©℗

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Laureatki (od lewej): dr Agnieszka Borysowska oraz Małgorzata Zychowicz.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego" oraz e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 8.05.2017 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej