poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zmontowali pół Frygi (galeria, film)

Zmontowali pół Frygi (galeria, film)

Zmontowali pół Frygi (galeria, film)
Data publikacji: 2015-10-20 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 175 30025

Po całonocnej pracy, udało się zmontować pół Frygi. Prace nad ustawieniem instalacji Maurycego Gomulickiego dokończone mają zostać dzisiejszej nocy.

Pierwsza miejska rzeźba z planowanego cyklu "Monumento", powstaje na placu Zamenhofa w Szczecinie. Mierzy 7 metrów, waży 7 ton a jej koszt to 200 tysięcy złotych.

Odsłonięcie "Frygi" odbędzie się w czwartek, o godzinie 19. Wcześniej, o godzinie 17, wybrać się można na spotkanie z jej autorem w 13 Muzach.©℗

(kas)

 

***

Wcześniejsza informacja

„Fryga” powoli staje na szczecińskim placu Zamenhofa. Do rana szczecinianie ujrzą ją w pełnej okazałości. Montaż rzeźby Maurycego Gomulickiego rozpoczął się we wtorek, po godzinie 21 i potrwa do późnych godzin nocnych.

Siedmiotonowa i siedmiometrowa, żółto-czerwona instalacja z polimerobetonu przyjechała tirem, do jej ustawienia potrzebny był specjalny podnośnik. Oficjalne odsłonięcie „Frygi”zaplanowane jest na najbliższy czwartek, na godz.19.

To pierwsza miejska instalacja z planowanej serii. Projekt realizuje 13 Muz. Według założeń, co roku w Szczecinie przybywać ma jedna rzeźba, zamawiana u najbardziej znanych współczesnych artystów polskich i zagranicznych.

W czwartek, dwie godziny przed odsłonięciem swojej pracy (czyli o godz.17), w 13 Muzach odbędzie się spotkanie autorskie z Maurycym Gomulickim. Wstęp wolny. ©℗

(kas)

Fot. nocne i film: Robert STACHNIK

Fot. dzienne: Dariusz GORAJSKI

Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film) Zmontowali pół Frygi (galeria, film)

Komentarze

dziwoląg
To brzydactwo to podobno jest prezent od artystów. Prezenty są za darmo. A ten pseudo prezent to koszt 200 tys zł.Panie Krzystek, przesadził Pan, miasto ma większe potrzeby aby wydać taką kasę. Poza tym. będzie toto rozpraszać uwagę kierowców - będą wypadki. Czy za to będzie odpowiedzialny Pan Prezydent?.
2015-10-22 18:36:10
Andrzej
Estetyczne obrzydliwstwo, tandeta! Ta sama klasa dziela, co nieslawna homoseksualna tecza z pl. Zbawiciela w Warszawie! Ciekawe, kto w Szczecinie sie na to paskudztwo zgodzil? Wstyd!
2015-10-22 14:53:58
do tego co " jest za "
Skoro w tym mieście są tacy jak ty, nic już naszego wizerunku nie zmieni. Szczerze zazdroszczę tobie i tobie POdobnym tego luzu i POczucia radości.
2015-10-21 16:40:53
do tego co " jest za "
Skoro w tym mieście są tacy jak ty, nic już naszego wizerunku nie zmieni. Szczerze zazdroszczę tobie i tobie POdobnym tego luzu i POczucia radości.
2015-10-21 16:39:55
Brawo lobby damskie !! POprzestaniecie na tym mega wibratorze ??
.
2015-10-21 16:08:36
Wqr
Proponuję po wyborach tę frygę dać w ramach odprawy dla mądrali, który wymyślił ten badziew. Niech sobie postawi w ogródku to dzieło i się zachwyca, albo niech opędzluje to na allegro.
2015-10-21 14:55:07
A JA JESTEM ZA
No i ja jestem jak najbardziej za,wszystko co ma wplyw na zmiane wizerunku miasta jest wskazane. A MARUDY NIECH MRUCZA I STEKAJA,moze by woleli pawilon piwny? pozdrawiam
2015-10-21 09:42:51
@SimonN
Uważam, że władze robią tak jak chcesz, tylko kolejność jest nieco inna. Po prostu zaczęli od pomnika "szaszłyka szczecińskiego" ale zgodnie z deklaracją co roku ma przybywać następne dzieło na naszych ulicach, więc może w przyszłym roku doczekasz się pomnika "pasztecika szczecińskiego" :)
2015-10-21 08:39:44
a gdzie przepisy ?
wolno w ogole cos takiego stawiac w pasie drogowym ?
2015-10-21 08:30:43
?
To tego szkaradziejstwa będzie więcej??
2015-10-21 08:17:57
no to fru
Tylko się nie pomylcie z kolejnością koralików. Bo sens przekazu zostanie zniekształcony. I będzie lipa.
2015-10-21 07:25:20
HogoFogo
Wstyd być autorem tego koszmarka.
2015-10-21 06:36:01
Bartek
Niedługo będą musieli się rozliczyć z tej głupoty i marnowania kasy.
2015-10-21 05:54:19
viktor
ten pomnik obrazuje stan umyslu naszych wladz
2015-10-21 05:51:19
KRIS
A czy czasami rzeźby nie powinno się wyrzeźbić. A autora taki artysta jak z koziej...
2015-10-21 05:25:44
Jurysta
To jest po prostu skandal! Jak można takie paskudztwo stawiać w tak zabytkowym miejscu???Kto na to pozwolił??? I może kogo trzeba zainteresuje dlaczego to kosztuje okolo 200 tysiecy złotych... Którzy panowie na tym zarobili z biednej miejskiej kasy...
2015-10-21 00:11:15
j.
Za to g*wno to powinni polecieć wszyscy dyrektorzy 13muz.
2015-10-20 22:53:10
Pan Witek
Czy rzeźba zostanie poświęcona przez kapłana?
2015-10-20 22:33:54
SimoN
Wolność , Własność, Sprawiedliwość ...tak właśnie nie wygląda! Za te 200 tys. można było zrobić 1000%więcej dla mieszkańców a powierzchnię "niby ronda" wynająć jako Miasto chociażby pod reklamę produktu regionalnego np."dmuchanego pasztecika". A w następnym okresie pod reklamę kolejnego.... To co tam się stawia to jedna wielka "piramidka" którą zabawiały się dzieci za czasów RWPG w przedszkolach; chociaż inni używają bardziej dosadnych nazw z którymi się nie zgadzam. Paskudztwo !!
2015-10-20 22:23:25
Pani Starsza
To się nazywa uszczęśliwianie na siłę.
2015-10-20 21:10:20