wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zmieniają szkołę na lepsze

Zmieniają szkołę na lepsze

Zmieniają szkołę na lepsze
Data publikacji: 2017-10-04 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-05 11:11
Wywietleń: 1614 294999

Ponad półtora setki młodych ludzi z całej Polski zebrało się w środę Szczecinie. Są to przedstawiciele samorządów uczniowskich gimnazjów i liceów, którzy do piątku będą obradować, dyskutować, tworzyć i rozwijać swoją społeczną kreatywność.

Trzydniową Interdyscyplinarną Konferencję Samorządów uczniowskich  - "Xu" zorganizowało V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Jej uczestnicy będą poszukiwać innowacji, które korzystnie wpłyną na oblicze polskiej szkoły.

- To jedyna taka konferencja o zasięgu ogólnopolskim, którą organizują uczniowie - podkreśla Tomasz Obiała, opiekun samorządu uczniowskiego w V LO. - Dzięki temu wydarzeniu samorządy uczniowskie z całej Polski spotykają się w Szczecinie poznając problemy dzisiejszej rzeczywistości szkolnej w poszukiwaniu innowacji, świeżości czy postępu. Warsztaty i praca w sekcjach to formuła, która pozwala na nowo przeanalizować problemy, z którymi uczniowie zmagają się na co dzień.

Podczas środowego otwarcia konferencji dyrektor V LO Hanna Bartnik przyznała, że ważne jest, aby młodzi ludzie angażowali się w sprawy, które ich dotyczą. Następnie uczestnicy zapoznali się z tematami sekcji i losowo zostali przydzieleni do grup, których utworzono w sumie 10. Uczestniczyli oni w grze miejskiej "Szczecin Variete" poznając i fotografując atrakcyjne miejsca w mieście. Młodzi samorządowcy mieli też zajęcia w sekcjach na Uniwersytecie Szczecińskim.

 - W naszej grupie są przedstawiciele samorządów szkół z kilku miast Polski. Każdy z nas na swoim terenie działa w samorządzie. Nasz samorząd na przykład organizuje różne akcje i wydarzenia w szkole na przykład angażujemy każdą klasę w przygotowanie dnia tematycznego - powiedział Paweł Skawiński z samorządu V LO w Szczecinie. - Takie spotkania pozwolą wymienić się swoimi doświadczeniami.

Czy zapatrzoną dziś w smartfony młodzież można w coś zaangażować? - Można, ale trzeba zaproponować jej atrakcyjny projekt - uważa Bożena Gołda, opiekun samorządu uczniowskiego z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Grupy młodzieży z różnych miast Polski można było w środę spotkać m.in. w filharmonii, muzeum "Przełomy" i kinie Pionier.

Zmieniają szkołę na lepsze Zmieniają szkołę na lepsze

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej