piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zmiany w Korpusie

Zmiany w Korpusie

Zmiany w Korpusie
Data publikacji: 2015-07-28 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:22
Wywietleń: 80 6052

Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni NATO zwiększa gotowość bojową. Powiększa się również personel szczecińskiego sztabu jednostki. 

Wprowadzanie zmian w organizacji pracy korpusu jest efektem postanowień wrześniowego szczytu NATO w Walii. Do 2018 jednostka osiągnąć wysoką gotowość bojową. Z kolei do przyszłorocznego szczytu NATO w Warszawie korpus powinien uzyskać certyfikaty pozwalające mu na koordynację przedsięwzięć w zakresie obrony terytorium północno-wschodniej flanki NATO jako tzw. oraz synchronizacji działań NATO Force Integration Units, czyli jednostek łącznikowych, koordynujących ćwiczenia i zajmujących się wspólnym planowaniem.

Do 14 państw współpracujących dotychczas w ramach korpusu dołączają jeszcze: Wielka Brytania, Grecja, Turcja, Holandia i Francja. Przedstawiciele Wielkiej Brytanii już przybyli do siedziby sztabu, do końca roku pojawi się personel z innych krajów. 13 sierpnia odbędzie się ceremonia zmiany dowódcy korpusu. Generała Bogusława Samola po trzyletniej kadencji zastąpi niemiecki generał Manfred Hofmann. ©℗

(szymw)    

Na zdjęciu: Generała Bogusława Samola (na zdjęciu) zastąpi generał Manfred Hofmann.

Komentarze

Wojtek
pozdrawiam Pana Generała -Wojtek z IV Kompanii
2015-07-29 08:14:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi