piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zmarła Maria Bartczak - dyrektor TVP w Szczecinie

Zmarła Maria Bartczak - dyrektor TVP w Szczecinie

Zmarła Maria Bartczak - dyrektor TVP w Szczecinie
Data publikacji: 2017-09-26 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17 14:43
Wywietleń: 6385 293806

Maria Bartczak urodziła się 27 maja 1961 r. w Szczecinie. Była absolwentką Akademii Rolniczej w Szczecinie i Podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła też prawo międzynarodowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1989 r. zaczęła pracę w redakcji "Wiadomości" TVP. Dwa lata później, po stażu w niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF, wróciła do Szczecina i została rzecznikiem prasowym wojewody szczecińskiego. W 1999 r. wygrała konkurs na korespondenta zagranicznego TVP w Berlinie i była nim ponad siedem lat. Następnie została radcą ds. informacyjno-prasowych Ambasady RP w Berlinie, współpracowała wtedy także z „Kurierem Szczecińskim", gdzie publikowała korespondencje ze stolicy Niemiec. Od 2011 roku była dyrektorem oddziału TVP i redaktor naczelną TVP3 Szczecin. Zmarła z poniedziałku na wtorek.

(mg)

Komentarze

fru fru
korrespondentka tvp w Berlinie nieraz dawala czadu na skale swiatowa kiedy wystepowala w futrze z norek przed kamera nagrywajac swoj text , to byl popis poziomu ....
2017-09-29 15:32:32
hala
poznałam Marysię w czasach gdy ona była już doświadczonym dziennikarzem a ja dopiero zaczynałam swoją przygodę w publicznym świecie. tak się stało, że zbudowałyśmy bliską więź tak po prostu po babsku. mam wiele zabawnych wspomnień, które pielęgnuję we wspomnieniach. była tak wyjątkową osobą, ze należało jej się od życia co najlepsze. Pamiętam jak uczyła mnie jak wybierać perfumy - a nie było wtedy perfumerii, miałyśmy przygodę u fryzjera, który chciał obciąć fragment włosów, bo nie układał się kosmyk. Pamiętam jej perlisty śmiech. Tak potrafiła się cieszyć! ale pamiętam też jak wiele lat temu powiedziała: ja to szybko odejdę. wtedy wydawało się to wszystko nieracjonalne. Spij Marysiu spokojnie! byłaś dla mnie ważna!
2017-09-28 21:00:54
Kaja
Zegnaj Marysiu,zawsze będziemy Ciebie wspominać ,przyjaciólki
2017-09-27 18:32:24
o
nie kojarzę ...tyle osób na tej personalnej karuzeli..przychodzą, odchodzą...śp wyryją na pomniku i tyle z człowieka zostaje poza wspomnieniem. a widz sierota nadal ogląda siermiężną TVP Szczecin
2017-09-27 11:25:27
@ Jarun
Jakiś kompleks Wrocławia leczysz na forum?
2017-09-27 10:37:12
Ewa
Niech Pan Bóg da jej Niebo, a rodzinie koi ból serca.
2017-09-26 18:27:43
Jarun
No dokładnie to 1,6 razy większy jest Wrocław od Szczecina. Za to 3 razy mniej prezentował ciekawych reportaży w TVP. I to jest zasługa właśnie takich ludzi jak śp. Bartczak. Potrafiła mimo skąpych środków, słabego sprzętu - pokazać rzeczywistość w sposób nie banalny, ciekawy, rzetelny.
2017-09-26 18:00:01
R.
@Jarun z tym "dwa razy większym Wrocławiem" to chyba pan przesadził?
2017-09-26 16:47:36
,
Pokazała, że absolwentka Akademii Rolniczej też może być dziennikarką. P.S. Jaram, nie ośmieszaj się jeśli nie rozumiesz kontekstu.
2017-09-26 16:42:35
obserwator
Marysiu ty żyjesz.. spotkamy się w wieczności
2017-09-26 15:51:22
kolega
Wojewoda Tałasiewicz przestał być wojewodą i Bartczakowa Straciła pracę w UW. do telewizji ściągnął ją Marek Pasiuta tylko po to żeby potem ją tak niszczyć że biedna musiała z tej telewizji Szczecińskiej i ze Szczecina uciekać w tym Berlinie nie było jej tak pięknie bo w Szczecinie rozpoczęła budowę domu i wygodniej byłoby jej być na miejscu w każdym razie ten ówczesny epizod Szczeciński był dla niej bardzo niemiły
2017-09-26 15:23:47
Jarun
Jak macie durno komentować - to w ogóle się nie odzywajcie. Zawsze jest za wcześnie. A jakby miała 90 lat to powinna natychmiast i niezwłocznie umrzeć?. Śp. pani Maria była przede wszystkim dobrym człowiekiem i profesjonalistką. Szczecińska telewizja odnosiła sukcesy i była chętnie oglądana i pokazywana w ogólnokrajowej telewizji. Tyle programów co zrobili i pokazywali na ogólnopolskim kanale to np. Wrocław (prawie 2 razy większy od Szczecina) nie może się taką ilością poszczycić. W czym niewątpliwą zasługę miała śp. p. Bartczak
2017-09-26 15:01:56
@
...zawsze jest za wcześnie i zawsze nie w porę :-(
2017-09-26 15:00:38
Piotr
Szkoda. Wielka szkoda. Młodo odeszła. Wyrazy współczucia dla rodziny.
2017-09-26 13:13:34
( ` )
Tak z 30 lat za wcześnie ;/