niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Złoty medal olimpijski trafi na aukcję. Dla chorej Wiktorii

Złoty medal olimpijski trafi na aukcję. Dla chorej Wiktorii

Złoty medal olimpijski trafi na aukcję. Dla chorej Wiktorii
Data publikacji: 2016-10-04 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:57
Wywietleń: 2693 157785

Ewa Durska, uczestniczka paraolimpiady w Rio de Janeiro, przekazała na cel charytatywny swój złoty medal w pchnięciu kulą. Trofeum zostanie zlicytowane na platformie Allegro Charytatywni, a kwota uzyskana z licytacji zostanie przeznaczona na ponadstandardowe, nierefundowane przez NFZ badania, leczenie i rehabilitację dziewięcioletniej, chorej na białaczkę Wiktorii Kamińskiej z Goleniowa.

– Już wiele miesięcy temu zdecydowałam, że – jeśli go zdobędę – oddam swój medal na aukcję. Najpierw chciałam go przekazać dla domu dziecka, ale kiedy zobaczyłam na zdjęciu chorą Wiktorię, stwierdziłam, że jednak to będzie ona, że trzeba jej pomóc pod każdym względem w tej ciężkiej sytuacji – powiedziała Ewa Durska. – Wiem, że to ważne nie tylko dla niej. Cała jej rodzina była w szoku, kiedy się dowiedziała o chorobie. Już wcześniej mówiłam, że jak zdobędę medal, to oddam na licytację, że pomogę jakiejś osobie. Nie chciałam tego medalu po prostu schować w szafie. Będę szczęśliwa, jak ten złoty medal sprzedamy i kiedy będą pieniądze na leczenie Wiktorii – dodała. 

Ewa Durska, uczestniczka ostatniej paraolimpiady w Rio de Janeiro, pochodzi z Nowogardu. Trenuje w klubie sportowym „Barnim”.

Do akcji pomocy dla chorej dziewczynki włączyli się także goleniowscy społecznicy, przedsiębiorcy i artyści. 22 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Goleniowie odbędzie się koncert charytatywny, z którego środki przeznaczone zostaną na pokrycie części kosztów leczenia Wiktorii. ©℗

(r.c.)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską