sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Złote Kompasy po raz ósmy

Złote Kompasy po raz ósmy [GALERIA]

Złote Kompasy po raz ósmy
Data publikacji: 2015-12-09 13:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:31
Wywietleń: 109 47273

Już po raz ósmy wręczono „Złote Kompasy” – nagrody dla osób szczególnie zaangażowanych w działalność na rzecz środowiska morskiego w naszym regionie. Laureaci odebrali je 6 grudnia, podczas tradycyjnych „Mikołajek Morskich”, które odbyły się w szczecińskiej restauracji Zamkowa.

„Ludzie morza ludziom morza” – pod takim hasłem działa Kapituła Złotego Kompasu. Tworzą ją przedstawiciele trzech organizacji: szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich oraz Związku Zawodowego Kapitanów i Oficerów. Od 2008 roku gremium to honoruje osoby, które szczególnie się zasłużyły w działalności na rzecz kultury i podtrzymywania tradycji morskiej, m.in. poprzez pracę z młodzieżą. Nagrody – „Złote Kompasy” – wręczane są co roku 6 grudnia, podczas „Mikołajek Morskich”.

Tak było również w minioną niedzielę. Tegorocznymi laureatami zostali: kpt. ż.w. Mirosław Folta, starszy oficer mechanik okrętowy prof. Antoni Wiewióra oraz Paweł Szynkaruk – dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej.

Podczas mikołajkowej imprezy przeprowadzono też licytację morskich pamiątek i książek. Cały dochód trafi na konto fundacji dbającej o utrzymanie pomnika „Tym, którzy nie powrócili z morza”.©℗ (ek)

Fot. Robert Stachnik

Więcej w środowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego.

Zobacz wszystkie zdjęcia w naszej galerii

 

Komentarze

Gospodarka morska
A gdzie przedstawiciele Zarządu Portu, gdzie władze miejskie i wojewódzkie, bo w galerii zabrakło tych zdjęć?
2015-12-09 12:53:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi