wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Złodzieja ruszyło sumienie?

Złodzieja ruszyło sumienie?

Złodzieja ruszyło sumienie?
Data publikacji: 2016-07-13 09:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:49
Wywietleń: 1873 143958

Sprawca kradzieży puszki z datkami na leczenie małej Victorii skontaktował się z mamą dziewczynki. Zapowiedział, że odda skarbonkę i jeszcze wpłaci 2,5 tysiąca na konto dziewczynki. Czas pokaże, czy słowa dotrzymał.

Przypomnijmy. Akcja pomocy Victorii przebiega w różnej formie. Jedni wpłacają datki na jej konto, inni wrzucają pieniądze do puszek, które wystawione są w różnych miejscach publicznych. Jedna z takich skarbonek była w cukierni Woźniak przy ul. Kwiatowej w Szczecinie. Puszka była czytelnie opisana, że jest na datki dla Victorii, przy niej leżały też ulotki. W niedzielę, o godz. 14.18, puszkę ukradł młody mężczyzna. Widać to na nagraniu z monitoringu. Poprosił ekspedientkę o drożdżówkę. Ta mu ją podała i skasowała należność. Później pracownicy się zorientowaliśmy, że na ladzie brakuje puszki-skarbonki. 

Nagranie zostało udostępnione na profilu fb cukierni. O kradzieży informowały niemal wszystkie media. Nie wiadomo, czy sprawca wystraszył się rozgłosu i nieuchronnej kary, czy po prostu ruszyło go sumienie. Skontaktował się jednak z mamą dziewczynki i zapowiedział, że odda puszkę oraz wpłaci na konto Victorii dodatkowe pieniądze. Poinformujemy czy słowa dotrzymał.

Tekst i fot. (sag)

Na zdjęciu: Victoria z mamą

Komentarze

ale tu jest
chyba sprawa z powodztwa cywilnego czyli teoretycznie poszkodowany moze dogadac sie ze sprawca pozasadowo.. chyba... i czemu akurat 2,5 tys? a nie rowny tysiac czy 2 tys lub 5 tys ?
2016-07-14 18:33:52
Czas pokaże
Oby te 2500 zł pochodziło z legalnego źródła. Należy pamiętać to, że dobrowolne zgłoszenie się przestępcy nie zwalnia go od odpowiedzialności karnej, bo inaczej wszyscy złoczyńcy by się zgłaszali i myśleli, że się zapomni o sprawie. Poza tym, nie ma się co oszukiwać. Kamera była tak dobrej jakości, że prędzej, czy później, ktoś by go rozpoznał i nie miałby życia.
2016-07-13 10:04:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej