piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zlikwidowana dziupla samochodowa

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Zlikwidowana dziupla samochodowa
Data publikacji: 2016-10-16 15:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:58
Wywietleń: 1326 161360

Szczecineccy policjanci przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie powiatu wrzesińskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 103 części samochodowe pochodzące z kilkunastu skradzionych pojazdów.

Policjanci ustalili, że samochody skradzione zostały zarówno na terenie Niemiec, jak i Polski. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut paserstwa. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

- Kryminalni ze szczecineckiej komendy od sierpnia pracowali nad sprawą kradzieży dwóch samochodów marki Skoda Superb i Renault Master w Szczecinku. Jak się okazało sprawcy wykorzystując sen domowników dostali się do jednego z domów, skąd ukradli dokumenty i kluczyki od samochodów, którymi odjechali. Właściciel straty wycenił na kwotę 260 tysięcy zł - informuje mł. asp. Anna Matys.

Dzięki współpracy z pokrzywdzonym, który rozpoznał cechy charakterystyczne elementów pochodzących z limitowanej serii jego samochodu, znaleziono części samochodowe na jednej z internetowych platform usługowo-handlowych. Kryminalni z Wrześni, realizując nakaz przeszukania wydany przez szczecinecką prokuraturę, zabezpieczyli elementy pochodzące ze skradzionych pojazdów w Szczecinku i nie tylko. Chodzi o 103 elementy, które biegły z zakresu mechanoskopii poddał dokładnej identyfikacji.

Mieszkańcy Wrześni trudniący się tym nielegalnym procederem zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. 54-letni mężczyzna i jego 30-letni syn usłyszeli zarzut paserstwa za co grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzn dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa, więc nie wyklucza się kolejnych zatrzymań. (p)

Fot. policja

Zlikwidowana dziupla samochodowa Zlikwidowana dziupla samochodowa Zlikwidowana dziupla samochodowa Zlikwidowana dziupla samochodowa

Komentarze

Otwarte granice... dla rabusiow,
A co na to Straz Graniczna i Urzedy Celne...??
2016-10-17 11:05:34
Ryba
Takich dziupli są setki. Auta osobowe to tylko część, teraz najbardziej opłacalne dla złodziei są BUSY i ciągniki siodłowe. Na tym robią największe $$$
2016-10-16 23:27:19
I pozniej maja Nas lubiec...?
Kradnac i poza Polska... osoby te przynosza kolejny wstyd dla naszego Kraju !!
2016-10-16 22:13:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską