piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zimowe ptakoliczenie

Zimowe ptakoliczenie

Zimowe ptakoliczenie
Data publikacji: 2017-01-29 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:08
Wywietleń: 818 209314

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Koło Naukowe Zoologii Kręgowców "Wąsatka" Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego zorganizowało w weekend spacer w ramach trwającego w Szczecinie "Zimowego Ptakoliczenia". Celem akcji jest policzenie ptaków, które zamieszkują i spędzają zimę w bliskim towarzystwie człowieka, czyli w miejskich ogrodach i parkach.

Uczestnicy spacerów ornitologicznych uczą się również rozpoznawania ptaków oraz odkrywania miejsc, w których najłatwiej je obserwować, a także zasad prawidłowego pomagania ptakom zimą. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków na podstawie wyników obserwacji przygotowuje zestawienie ptaków najliczniej spotykanych o tej porze roku w parkach i ogrodach.

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

CYWILIZACJA WRACA?
Do "cwir cwir". Mysle, ze maja swoje sposoby liczenia ptactwa. A jak sie pomylka zdarzy to ja wyprostuja. Napewno jednak nie poprzez wymordowanie ilosci jakby wybiegajacej poza ilosc wpisana na papier. Bardzo dobrze jest ze jest mlodziez, a nawet dzieci, w dobrym nastawieniu wobec ptactwa. Ze ptactwo i zwierzyna w ogole zasluguja na to aby je lubic, pomagac i chronic. Ze ICH (zwierzat) ZYCIE JEST TAK SAMO KONIECZNE DLA ZYCIA NA ZIEMI JAK ZYCIE CZLOWIEKA. Nie rzadko umysly nasze ludzkie nadazaja za rozwojem wiedzy w podstawach trwania zycia na ziemi. Zatrzymalismy sie czasem jakby na epoce kamienia lupanego. ZMIENMY TO. Przy pomocy tych, ktorzy juz teraz sa fajnymi ludzmi i szansa dla normalnego swiata. W ktorego trwanie czasami powatpiewamy.
2017-01-30 12:30:51
ćwir ćwir
A skąd oni wiedzą, że kolega obok już nie policzył jakiegoś ptaka? ;)
2017-01-30 07:41:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską