niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zima przyszła na Wielkie Jeziora

Zima przyszła na Wielkie Jeziora

Zima przyszła na Wielkie Jeziora
Data publikacji: 2016-12-23 08:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:05
Wywietleń: 1151 188637

Od gorących tropików po chłodne wody północy i południa spędzą te święta marynarze Polskiej Żeglugi Morskiej ze Szczecina. Na zdjęciach statek tej kompanii - m/s "Miedwie" - po załadunku zboża w porcie Thunder Bay płynie już w kierunku powrotnym na Atlantyk przez skomplikowany system śluz i kanałów.

- Pomimo 30 stopniowych mrozów Wielkie Jeziora Amerykańskie wciąż jeszcze nadają się do żeglugi bez pomocy lodołamaczy, choć w niektórych miejscach lód już się pojawił - informuje Krzysztof Gogol, doradca dyrektora naczelnego PŻM.

- Aktualnie statek znajduje za śluzami Soo Locks na granicy Jeziora Górnego i Huron. Warunki do żeglugi są coraz trudniejsze, ponieważ dryfująca kra lodowa zerwała część boi wytyczających szlak nawigacyjny - dodaje K. Gogol.

Sezon żeglugowy dla statków oceanicznych na Wielkich Jeziorach Amerykańskich oficjalnie zakończy się 31 grudnia. Potem lód uniemożliwia bezpieczną żeglugę. W tym czasie zdejmuje się znaki nawigacyjne i do pracy przystępują konserwatorzy urządzeń pozwalających na sprawną pracę poszczególnych śluz. Kolejny sezon rozpocznie się tu na wiosnę.

(b)

Na zdjęciu: m/s "Miedwie" na kanale prowadzącym na Jezioro Huron

Fot. PŻM

Komentarze

zachlannosc
zachlannosc operatora statkow jest niesamowita. Jeziora juz bez znakow a tu jedzie statek. Ciekawe kto odpowie za wejscie na mielizne. Spodziewam sie ze dowodca. Oczywiscie ze on a ubezpieczenie zgarnie armator i bedzie oczekiwal na podniesienie ubezpieczenia w nastepnym sezonie i tak smkonczy sie i armator i operator oraz nikomu nie winny dowodca statku.
2016-12-23 09:44:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską