wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zima przyszła na Wielkie Jeziora

Zima przyszła na Wielkie Jeziora

Zima przyszła na Wielkie Jeziora
Data publikacji: 2016-12-23 08:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:05
Wywietleń: 1091 188637

Od gorących tropików po chłodne wody północy i południa spędzą te święta marynarze Polskiej Żeglugi Morskiej ze Szczecina. Na zdjęciach statek tej kompanii - m/s "Miedwie" - po załadunku zboża w porcie Thunder Bay płynie już w kierunku powrotnym na Atlantyk przez skomplikowany system śluz i kanałów.

- Pomimo 30 stopniowych mrozów Wielkie Jeziora Amerykańskie wciąż jeszcze nadają się do żeglugi bez pomocy lodołamaczy, choć w niektórych miejscach lód już się pojawił - informuje Krzysztof Gogol, doradca dyrektora naczelnego PŻM.

- Aktualnie statek znajduje za śluzami Soo Locks na granicy Jeziora Górnego i Huron. Warunki do żeglugi są coraz trudniejsze, ponieważ dryfująca kra lodowa zerwała część boi wytyczających szlak nawigacyjny - dodaje K. Gogol.

Sezon żeglugowy dla statków oceanicznych na Wielkich Jeziorach Amerykańskich oficjalnie zakończy się 31 grudnia. Potem lód uniemożliwia bezpieczną żeglugę. W tym czasie zdejmuje się znaki nawigacyjne i do pracy przystępują konserwatorzy urządzeń pozwalających na sprawną pracę poszczególnych śluz. Kolejny sezon rozpocznie się tu na wiosnę.

(b)

Na zdjęciu: m/s "Miedwie" na kanale prowadzącym na Jezioro Huron

Fot. PŻM

Komentarze

zachlannosc
zachlannosc operatora statkow jest niesamowita. Jeziora juz bez znakow a tu jedzie statek. Ciekawe kto odpowie za wejscie na mielizne. Spodziewam sie ze dowodca. Oczywiscie ze on a ubezpieczenie zgarnie armator i bedzie oczekiwal na podniesienie ubezpieczenia w nastepnym sezonie i tak smkonczy sie i armator i operator oraz nikomu nie winny dowodca statku.
2016-12-23 09:44:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej