czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zginął, bo zwrócił uwagę

Zginął, bo zwrócił uwagę

Zginął, bo zwrócił uwagę
Data publikacji: 2017-07-18 13:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 1551 276616

46-letni mężczyzna został skatowany na klatce schodowej tylko za to, że zwrócił uwagę, że tu się nie pali. Obrażenia były na tyle poważne, że mężczyzna zmarł. Jego oprawca jest już w rękach wymiaru sprawiedliwości.  

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło 11 lipca w jednym z bloków na os. Zachód w Stargardzie. 46-letni mężczyzna został zepchnięty ze schodów, a następnie brutalnie pobity. Powód? Ośmielił się zwrócić uwagę siedzącej na schodach grupce młodych mężczyzn, że tu się nie pali papierosów.

Kiedy ratownicy medyczni udzielali pomocy skatowanemu mężczyźnie, był on w stanie krytycznym. Mimo długiej reanimacji, nie udało się go uratować. 46-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Mężczyzna, który miał go pobić na śmierć, jest już w rękach wymiaru sprawiedliwości. W miniony piątek na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Młody, 20-letni mężczyzna (był już notowany na policji) usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią. Jest to przestępstwo z artykułu 156 paragraf 3 kodeksu karnego.

Jak podkreśla Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, zarzuty dla podejrzanego mogą się zmienić.

– Kwalifikacja prawna czynu może ulec jeszcze zmianie w zależności od treści opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej, na którą oczekuje prokuratura – mówi J. Biranowska-Sochalska. – Cały czas gromadzony jest materiał dowodowy i czynione są szczegółowe ustalenia mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.  ©℗

(żan)

Fot. Robert Stachnik 

Komentarze

chcemy chłopca
Wydajcie go suwerenowi, tak mało mamy rozrywek. :(
2017-07-19 15:50:45
wer da
Bydlaka na hak.
2017-07-19 11:17:57
rob
Kolejny etap tych co bija w sklepach dzieci no po prostu, pewnie i byl ochszczony i do komunii poszedl
2017-07-19 08:11:13
oczywiscie
zabojstwo to zabojstwo, tylko jak udowodnic ze chcial zabic a nie pobic? powinno byc prawo ze za recydywe idzie sie na dozywocie , raz czy dwa mozna resocjalizowac ale za 3 razem powinien byc juz wyrok dozywocia niezaleznie od popelnionego przestepstwa - wtedy przestepcy zaczeli by sie obawiac i powaznie zastanawiac po wyjsciu z wiezenienia czy napewno warto tam wracac bezpowrotnie! tak jak za komuny jednak nawet najtwardsi przestepcy jednak bali sie powieszenia!
2017-07-18 17:36:50
KzG
Tak , pobicie ... na śmierć !- bicie skuteczne , "na amen " - a wyrok za bicie . Prawo jest tu chyba złe - BIŁEŚ , KOPAŁEŚ , CIĄŁEŚ I oczywiście po prostu nie panowałeś nad sobą / a, i to trudne dzieciństwo ! / - może , co 2,3 lata wystarczą ? , taki młody , trzeba dać mu szansę itd. Kiedy nas zaatakuje taki BANDYTA -ŚMIEĆ - GNÓJ na naszej klatce schodowej , CO NAS URATUJE , KTO ? -nikt .Cóż - nieszczęśliwy przy/wypadek .
2017-07-18 17:24:27
artykuł
To może być wytłumaczenie, dlaczego nikt nie pomógł pani, która zwróciła uwagę w sklepie, gdy niezrównoważony emocjonalnie (a może też psychicznie) ojciec bił dziecko, bo polizało paragon.
2017-07-18 14:31:48
do Leny
sama świadomość że klient może mieć broń .. to może odbierzemy ją frajerowi? Bo mi nie dadzą, po 10 latach odsiadki.. Myślenie chyba nie w tę stronę. Natomiast mamy taki durne prawo - pobicie ze skutkiem śmiertelnym.. czy nie jest to samo jak zakatowanie człowieka? No przecież też go pobiłem.. - wydaje się tu tylko jedno - zabójstwo.
2017-07-18 14:31:01
Lena Kukawska
Dlatego jestem za ułatwieniem dostępu do broni palnej dla obywateli którzy nie byli nigdy karani. Sama świadomość takiego 20 letniego gnoja który zabił tego pana, że ofiara może mieć broń skutecznie studzi poczucie siły i wyższości.
2017-07-18 14:11:12
Tomcia
Skatowali, doprowadzili do zgonu to co tu wyjaśniać. To jest zabójstwo a nie spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, to jest chore, i w tydzień powinien być wyrok. Nie ważne kto bił. Bił a raczej katował więc chciał zabić. Nieudzielenie pomocy czyli przyglądanie się kolesi jak inni katują tez powinno być karane jak współudział w zabójstwie. Innej opcji nie widzę. Niech lepiej rządzący zajmą się zaostrzeniem kar. Za taki czyn w tydzień wydałabym wyrok min. 25 lat bezwzględnego więzienia. Ile dostana? 3 lata w zawieszeniu na 2?
2017-07-18 14:06:33
Bartek
Bedziemy go utrzymywac w wiezieniu przez 25lat, a powinien isc na dozywocie do kamieniolomow, gdzie smierc jest nagroda, a zyciw kara. Ale lewacka EU na to nie pozwoli, Rosjanie wiedza co sie robi z takimi typami.
2017-07-18 14:06:08