poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zdunowo i Arkońska – razem czy osobno?

Zdunowo i Arkońska – razem czy osobno?

Zdunowo i Arkońska – razem czy osobno?
Data publikacji: 2017-06-25 21:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:33
Wywietleń: 1616 272089

Połączenie szczecińskich szpitali - jednego w Zdunowie i drugiego na lewobrzeżu, przy ul. Arkońskiej - będzie wstrzymane? Jest taka możliwość. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie wydał w tej sprawie wyrok unieważniający uchwałę Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, która to połączenie sankcjonowała.

Wyrok WSA nie jest prawomocny. Sędzia prowadzący tę sprawę ma dwa tygodnie na sporządzenie uzasadnienia. Na razie więc trwające wciąż prace, zmierzające ku jak najszybszemu scaleniu obu placówek, nie zostaną wstrzymane.

- Jak tylko zapoznamy się z uzasadnieniem wyroku, natychmiast się od niego odwołamy - powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Decyzja sądu jest dużym zaskoczeniem. Uchwałę konsolidacyjną analizował przecież pod kątem jej zgodności z prawem wojewoda zachodniopomorski.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 26 czerwca 2017 r.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Szczecinianin
Połączenie szpitali odbyło się pod presją długów w Zdrojach, mimo sprzeciwu Rady Społecznej.Pan Marszałek poniesie konsekwencje swej decyzji,bo nie można działać wbrew logice, tylko dla korzyści politycznych. Czy załoga się cieszy?Może za szybko złozyliscie broń,potrzebny był strajk generalny!
2017-06-27 15:17:09
Szp
Decyzja może i jest zaskoczeniem pod względem formalnym, ale na pewno nie pod względem etycznym, bo przecież nie było głosów zachwytu nad połączeniem. Nie wliczając w to osób, które doprowadziły do takiego stanu szpitala w Zdunowie.
2017-06-26 06:56:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi