sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zdroje bez okulistyki!

Zdroje bez okulistyki!

Zdroje bez okulistyki!
Data publikacji: 2017-11-03 07:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-03 10:51
Wywietleń: 852 299405

Co najmniej do połowy listopada okulistyka w szpitalu „Zdroje” wstrzymała przyjmowanie pacjentów – w czwartek 2 listopada wygasła umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia na funkcjonowanie oddziału. Przez ten czas chorzy nie będą przyjmowani do planowych zabiegów.

Dzisiaj na oddziale okulistyki szpitala w szczecińskich Zdrojach przebywa trzynaścioro dzieci w wieku od 5 do 16 lat. NFZ za ich leczenie już szpitalowi nie płaci. Otrzymaliśmy jednak zapewnienie, że mali pacjenci nie zostaną wypisani w trybie pilnym. Nastąpi to dopiero wówczas, gdy pozwoli na to ich stan zdrowia – będą więc opuszczać oddział sukcesywnie. Odwołane zostają natomiast wszystkie zaplanowane na pierwszą połowę listopada przyjęcia planowe. Jak się dowiedzieliśmy, dotyczy to około 30 osób.

Okulistyka w Zdrojach nie ma umowy z NFZ od 2 listopada. Przestała obowiązywać z powodu niedawnego wprowadzenia tzw. sieci szpitali. Obecnie, aby utrzymać kompleksowość świadczeń w leczeniu dzieci, potrzebny jest nowy konkurs. Wprawdzie Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Szczecinie go ogłosił, ale jak podaje dyrekcja szpitala, postępowanie dwukrotnie (24 sierpnia i 22 września) dotyczyło „zakresu niezgodnego z dotychczas udzielanymi świadczeniami i wyposażeniem oddziału”. Dopiero po interwencji dyrektora szpitala ogłoszono kolejny konkurs – tym razem taki, który umożliwia dalsze leczenie dzieci w „Zdrojach”. Problem w tym, że termin jego rozstrzygnięcia nastąpi dopiero 14 listopada! 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 3 listopada 2017 r.

 Leszek WÓJCIK

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Zemsta kaczorów za protest głodowy młodych lekarzy? To co małe, niewyrośnięte, skawaśniałe,zgorzkniałe, nieudaczne jest zawsze złosliwe, jak każdy trol! "lepszej zmiany" już nie będzie(chyba...)
2017-11-03 10:39:28
A,Z.
To jest skandal "dobra zmiana". Najlepiej wszystko pozamykać.
2017-11-03 08:15:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi