poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zarzuty dla samorządowców z Rewala

Zarzuty dla samorządowców z Rewala

Zarzuty dla samorządowców z Rewala
Data publikacji: 2017-10-02 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-19 11:50
Wywietleń: 1087 294756

Były wójt gminy Rewal,  odwołany w ostatni czwartek przez premier Beatę Szydło i były skarbnik gminy usłyszeli zarzuty dotyczące niegospodarności i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach - ponad 8 milionów złotych. 

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, prowadzi śledztwo m.in. w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych odpowiedzialnych za realizację zadań własnych gminy Rewal. 

- Ustalenia CBA wskazują, że na skutek niegospodarności, gminie została wyrządzona szkoda w wielkich rozmiarach przekraczająca kwotę 8 mln złotych. Zgromadzony dotąd w śledztwie materiał dowodowy dał  podstawę do przedstawienia zarzutów wójtowi gminy Rewal Robertowi S. związanymi z przekroczeniem uprawnień lub niedopełnieniem obowiązków w zakresie gospodarki finansowej gminy Rewal. Byłemu skarbnikowi Urzędu Gminy Rewal Sewerynowi B. przedstawiono zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień lub niedopełnieniem obowiązków - informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe w kwocie 40 tys. i 20 tys. zł, dozory policyjne oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu wobec byłego skarbnika. Wójt został także wtedy, w czerwcu 2017 roku,  zawieszony w czynnościach służbowych. Śledztwo CBA nadal trwa.

(dar)
 
 

Komentarze

do poprzednika
Rewal jest cały toksyczny. Gmina Gryfice to same patologiczne układy, a Rewal jest ich wizytówką. Wójt nie ma zarzutów "kradzieży", tylko "sprzeniewierzenia" i "niegospodarności". Nie przesadził z inwestycjami, tylko ignorując zalecenia brał chwilówki na finansowanie inwestycji. Oprocentowanie zjadło Gminę, bo Wójt się zwyczajnie nie zna. Pieniądze są w drogach, chodnikach, kolejce itp. itd. i będą je musieli skądś wyjąć. Następne lata to będzie tragedia i tacy jak ty będą zganiać sytuację na swoich przeciwników politycznych. Gmina Rewal próbowała od przedsiębiorców i mieszkańców odzyskać pieniądze na różne sposoby (np. próbując zrzucić na nich koszta remontu dróg, gdzie nie mają takiego prawa) i nie udało się. Wystarczyło zacząć od wzięcia normalnego kredytu, a nie Providenta.
2017-10-03 13:33:25
Do polandebiland
Wójt nie ukradł tych pieniędzy. Zostały one zainwestowane w inwestycje w gminie. Pewnie dług to w większości wkład w inwestycje dofinansowane z UE. Można mu jedynie zarzucić, że przesadził z inwestycjami. Może pójdzie siedzieć ale te pięniądze są w nowych drogach, chodnikach, kolejce wąskotorowej itp. itd.
2017-10-03 10:04:37
Zmienic i nazwe
Widac wiec... ze Samo-Rzadcy Nie moga Sami Rzadzic - bo wtedy za Duzo "machlojkuja i kombinuja"... ??
2017-10-02 20:26:55
k
A to ciekawe . Dlaczego nikt tego nie bada / a przecież raka można wyleczyć ! / ? Wójt za dużo chciał zrobić dla swojej gminy i przesadził ? A co na to mieszkańcy takich gmin - mają wszystko w ... / nie interesują się / .Czy im wsieją GMO , czy wybrukują ulicę , czy ich wysiedlą , czy zadłużą , czy wywiozą , czy wsiedlą śniadych imigrantów o nieustalonej tożsamości , czy to Polska , czy protektorat ue -wsio rawno . Polsko żyjesz ? /gdzie w Berlinie , Oslo , Londynie ?/ Gdzie jest ten Rewal , koło Gryfic ?
2017-10-02 16:09:06
polandebiland
Zamienie 8 baniek na 40 kola i smigam dalej. Kabaret
2017-10-02 15:20:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi