sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zarzut dla maszynisty, który nie zatrzymał pociągu

Zarzut dla maszynisty, który nie zatrzymał pociągu

Zarzut dla maszynisty, który nie zatrzymał pociągu
Data publikacji: 2017-10-18 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 17:48
Wywietleń: 1591 297194

Maszynista, który nie zatrzymał pociągu na sygnał "stop" na semaforze, usłyszał zarzut związany ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym poinformowała w środę (18 października) szczecińska prokuratura. Grozi za to nawet 8 lat więzienia.

We wtorek, gdy maszynista nie zatrzymał pociągu, dyżurny ruchu na stacji kolejowej Worowo koło Świdwina włączył urządzenie "radio stop". Spowodowało to zatrzymanie dwóch pociągów relacji Szczecin–Białystok oraz Olsztyn–Szczecin, będących na jednym torze. Pociągi zatrzymały się w odległości około 100 m od siebie.

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut związany ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, polegającej na zderzeniu z jadącym po tym samym torze z naprzeciwka pociągiem osobowym – powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Jak dodała, prokuratura nie udziela więcej informacji w tej sprawie ze względu na dobro prowadzonego postępowania. Maszyniście za zarzucane mu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały, że przyczyny zdarzenia zostaną zbadane przez specjalną komisję. Z informacji podanych przez PKP PLK wynika, że maszyniści obu pociągów byli trzeźwi.

(pap)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi