czwartek, 18 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zaremba: "Wejście Brudzińskiego do rządu to beczka miodu"

Zaremba: "Wejście Brudzińskiego do rządu to beczka miodu"

Zaremba: "Wejście Brudzińskiego do rządu to beczka miodu"
Data publikacji: 2018-01-09 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-10 18:49
Wywietleń: 1470 308813

Krzysztof Zaremba, poseł Prawa i Sprawiedliwości, o rekonstrukcji mówi tak:

- Najważniejsza zmiana to objęcie przez Joachima Brudzińskiego funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji. Ten polityk wielokrotnie już pokazał, jak potrafi być skuteczny w zabieganiu o interesy naszego regionu - dość wspomnieć o gazoporcie, odbudowie przemysłu stoczniowego, inwestycjach infrastrukturalnych. To nasza prawdziwa lokomotywa. O swoich priorytetach na pewno sam chętnie opowie, natomiast ja jestem przekonany, że zostanie zachowana linia wobec uchodźców muzułmańskich, którzy zagrażają naszemu krajowi, narodowemu charakterowi naszego państwa. Polacy widzą, co się dzieje w Szwecji i na Zachodzie, nie życzą sobie, aby taka sytuacja powtórzyła się u nas. Podobnie o tych sprawach myśli na przykład Binjahim Natanjahu. Joachim Brudziński będzie też kontynuował modernizację policji oraz politykę "zero tolerancji". Pamiętajmy, że to ministerstwo to nie tylko policja, ale także inne wrażliwe obszary państwa. Wielkie wyzwania przed nowym ministrem. Ale na pewno im podoła. To, że wchodzi do rządu, to beczka miodu. Łyżką dziegciu jest odwołanie Antoniego Macierewicza. Był jednym z najlepszych ministrów obrony narodowej po 89 roku. Przez dwa lata udało osiągnąć mu się bardzo wiele w dziedzinie modernizowania armii. Mariusz Błaszczak sprawdził się jako minister, dlatego jestem przekonany, że stając na czele resortu obrony wybierze drogę dobrej kontynuacji. Co do polityki zagranicznej - nie sądzę, aby uległa jakiejś zasadniczej zmianie. Nasze priorytety zostały nakreślone. Nie chcemy być kondominium niemieckim tak jak miało to miejsce w czasie rządów naszych poprzedników. Chcemy mieć własny przemysł. Polacy chcą być w Unii Europejskiej i będziemy w niej, ale nie chcemy, aby była przebudowywana tak jak sobie życzą tego Berlin i Paryż. Ważne są dla nas relacje z USA, ważne jest NATO. Nowy minister spraw zagranicznych to wytrawny dyplomata.

(as)

Wkrótce kolejne komentarze

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

jack
sam wygląda jak beczka
2018-01-10 17:43:16
mniut
W zależności od partii, w której aktualnie się działa, beczka miodu jest inna - raz spadziowy, raz gryczany, raz wrzosowy ;)
2018-01-10 06:46:20
Kk
Jestem zaniepokojona .....Brudziński z taką przeszłością.....karany....
2018-01-10 00:36:23
@ Zako
Mówisz i masz. Joachim Brudziński Zgłoszone interpelacje, którym nadano bieg: w sprawie sprzeciwu wobec zamiaru likwidacji Elektrowni Dolna Odra położonej w Nowym Czarnowie koło Gryfina w sprawie podatku akcyzowego od paliwa żeglugowego w sprawie likwidacji Sądu Rejonowego w Myśliborzu w sprawie sprzeciwu wobec zamiaru likwidacji Urzędu Morskiego w Szczecinie w sprawie rozmów z rządem Republiki Czeskiej w kwestii połączenia polskiej drogi S3 z siecią autostrad Czech w sprawie bulwersującego i dyskryminującego polskich armatorów udzielenia 50% rabatu na opłaty ładunkowe przez Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście SA dla zagranicznego operatora promowego w sprawie rażących nieprawidłowości w stosowaniu przepisów prawa akcyzowego oraz dyskryminacji polskich rybaków w zakresie naliczania akcyzy od paliwa żeglugowego w sprawie rażącej dyskryminacji polskich rybaków w sferze nieproporcjonalnych kontroli działalności połowowej, mających miejsce przy całkowitej aprobacie polskiego rządu w sprawie pilnych działań korygujących "Strategię GK PGE na lata 2014-2020", ze szczególnym uwzględnieniem jako priorytetu prac modernizacyjnych i odtworzeniowych Zespołu Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie k. Gryfina, a także wpisania tego priorytetu do natychmiastowych działań dla pilotażowego Zespołu ds. restrukturyzacji dla województwa zachodniopomorskiego w sprawie kontraktu na dostawę skroplonego gazu do terminalu LNG w Świnoujściu w sprawie budowy północnej nitki w ciągu drogi ekspresowej S10 na odcinku obwodnicy wsi Kobylanka, Morzyczyn i Zieleniewo w sprawie zagrożenia dla polskich przedsiębiorstw żeglugowych w związku z wejściem w życie tzw. dyrektywy siarkowej w sprawie nieprawidłowości na budowie terminala LNG w Świnoujściu w sprawie budowy obwodnicy miasta Myśliborza Zgłoszone zapytania, którym nadano bieg: w sprawie odstąpienia przez rząd od współfinansowania budowy nowego przebiegu drogi nr 13, wraz z budową obwodnicy Przecławia 476 w sprawie konieczności modernizacji i pogłębienia toru wodnego Szczecin - Świnoujście do 12,5 metra w sprawie braku jakichkolwiek dalszych działań rządu związanych z zabezpieczeniem brzegu morskiego przez zjawiskiem abrazji - zabierania lądu przez Morze Bałtyckie w sprawie dyskryminacji Pomorza Zachodniego poprzez zaniechanie budowy tunelu pod rzeką Świną, mającego połączyć wyspę Uznam z wyspą Wolin w sprawie ujednolicenia wysokości stawek określających opłaty za użytkowanie wieczyste w polskich portach, ze szczególnym uwzględnieniem obecnej, rażącej dyskryminacji użytkowników Zespołu Portów Szczecin-Świnoujście w sprawie pojawiających się wątpliwości co do ewentualnych nieprawidłowości w sytuacji finansowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Policach - w latach 2001-2009 w sprawie umieszczenia w planie rozwoju sieci drogowej Polski na lata 2014-2020 inwestycji przebudowy drogi krajowej nr 6 łączącej Szczecin z Gdańskiem w sprawie braku postępów w realizacji słusznych postulatów zmierzających do poprawy sytuacji na terenie wsi woj. zachodniopomorskiego w sprawie konieczności zapewnienia efektywnej siatki połączeń kolejowych Szczecina z pozostałą częścią kraju w sprawie zapewnienia należytego poziomu finansowania ze środków budżetu państwa przeprawy promowej pomiędzy wyspą Wolin i wyspą Uznam w sprawie stanu technicznego, zarządzania oraz zapewnienia należytego poziomu finansowania budowy dróg powiatowych na terenie woj. zachodniopomorskiego w sprawie konieczności gruntownego remontu oraz kompleksowej przebudowy dworca Szczecin Główny oraz wieloletnich zaniedbań obecnego rządu w tej sferze w sprawie zaniechania przez ZUS egzekwowania od pracodawcy marynarzy wykonujących pracę zarobkową na promie "Nils Dacke" ciążących na nim obowiązków w sprawie konieczności sfinansowania ze środków budżetu państwa budowy drogi dojazdowej do zespołu portowego w Świnoujściu w sprawie konieczności poprawy stanu infrastruktury obwodnicy Kobylanki i wyeliminowania wypadków śmiertelnych na tej części drogi
2018-01-09 22:44:35
Miś na Miarę
A ten tylko o żarciu a juz powinien pomyśleć o leczeniu z takiej patologicznej otyłości.
2018-01-09 19:45:52
ANKA
Ciekawe ile tych beczek opróżnił Zaremba? Po wyglądzie widać ze nie jedną. Wazeliniarz.
2018-01-09 19:10:01
kolezanka ze studiow.
KRZYSIEK schudnij !!!!! NIE jedz tyle - juz raz takiego rzadzacego ( tylko wyzej od Ciebie) od wody TUCZYLO GO:
2018-01-09 18:50:05
@Zako
Z tymi uchodźcami muzułmańskimi to akurat miał rację. Nie życzę sobie tych wyznawców szatańskiej religii w swoim otoczeniu. Dobrze, że chociaż Izrael ich za mordę trzyma!
2018-01-09 18:21:17
Zako
Ludzie drodzy! Co ten człowiek wygaduje! Co najmniej pomroczność jasna. Jakie zasługi p. Brudzińskiego? No może stępka pod 'wirtualny' prom dla PŻB. Teraz zmiana nazwy na stocznię, co stocznią nie jest. A o uchodźcach to już ten pan całkowicie odjechał: "że zostanie zachowana linia wobec uchodźców muzułmańskich, którzy zagrażają naszemu krajowi, narodowemu charakterowi naszego państwa". Sądząc po dotychczasowych poczynaniach, p. Brudziński będzie chyba gorszy od p. Błaszczaka. A cała ta zmiana w rządzie jest oczywiście zrobiona, bo trzeba znowu ocieplić wizerunek przed wyborami.
2018-01-09 17:44:05
zaremba
Brudzinski krzykacz zobaczymy co potrafi.
2018-01-09 17:16:31
Czytelnik
Panie wypowiadaj się pan za siebie i ...do siebie.Dla mieszkańców miasta i regionu to żaden powód do dumy czy chwały biorąc pod uwagę fakt,że jest to reżimowy rząd który za nic ma Konstytucję.Jeżeli patrzeć przez pryzmat dalszych czystek,szantażu,zastraszania i walki z opozycją przy pomocy prywatnego resortu-to ma pan rację że taki "minister" panu i pańskiemu ugrupowaniu jest niezwykle potrzebny-szczególnie patrząc przez pryzmat zbliżających się wyborów.A czym jest zachodniopomorskie dla "władzy" każdy inteligentny mieszkaniec miasta i regionu wie.
2018-01-09 16:45:02
Tomek
KUPA miodu !
2018-01-09 16:35:42
Obs.ryver
"...Ten polityk wielokrotnie już pokazał, jak potrafi być skuteczny..." Jojo już w młodości dowiódł jak skutecznym sekwestratorem jest! (szczególnie na słabych i niedołężnych)
2018-01-09 16:26:24
@Plaga69
Jakich rozboi dokonawał? Zaciekawiłeś mnie.
2018-01-09 16:24:56
miki
Wazeliniarz!!!
2018-01-09 16:24:28
ALA
Człowiek o mentalności członka gangu. Chłopak z podwórka, który w młodości siedział w areszcie i był oskarżony o rozbój. W końcu – sprawny polityk, który za plecami Jarosława Kaczyńskiego buduje wpływy i niedługo może zająć jego miejsce.
2018-01-09 16:22:59
xxl
Ale jaja"jojo"Ministrem MSWIA.Gangster w garniturze,teraz na swojego zastępce weżmie,sobie świadka koronnego ,o pseudonimie"masa"i będziemy mieli komplet skruszonych
2018-01-09 16:22:07
ciekaff
Dziwię się że p.Brudziński zszedł poniżej stanowiska Marszałka Sejmu RP na Ministra MSW ...;naprawdę ! Ustanowienie p. Błaszczaka Ministrem MON uważam za tymczasowe, podobnie jak Szefa MSZ. Pan Szyszko -prawidłowo, Radziwiłł - nie koniecznie. Jeżeli prawdą okaże się awans p.Macierewicza na miejsce p.Brudzińskiego to ...zacznę popierać Korwina -Mikke !!
2018-01-09 16:04:51
Plaga69
Paranoja. Człowiek który w przeszłości dokonywał rozboi na młodszych od siebie teraz został ministrem mswia. Dobra zmiana
2018-01-09 15:53:03
Ale Gawłowski to łyżka dziegciu (albo i gorzej).
.
2018-01-09 15:04:12
Zarabiasto
Jeszcze do gazoportu dodac estakade przez zalew co to dziadek posła cale zycie budował i bedzie kraj miodem płynący,że beczek na niego zabraknie
2018-01-09 15:00:10
K&Z
A kiedy Pan Minister przeprosi za "Komunistów i Złodziei" , "Komoruski" .... naprawdę "klasa" POWODZENIA !!! ot tak zaliczony do K&Z
2018-01-09 14:54:43
sukces
Najważniejsze że odwołano kremlowskiego agenta Macierewicza
2018-01-09 14:46:26
Alek
I jak zwykle,łyżka Dziegciu.To Zaremba(bez pan)potrafi najlepiej.
2018-01-09 14:38:18
Lupus
Z tymi beczkami to bym lizusie nie przesadzał.
2018-01-09 14:26:35
Znawca
Beczka do beczki....