poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zaremba donosi na Geblewicza i Zarząd Województwa

Zaremba donosi na Geblewicza i Zarząd Województwa

Zaremba donosi na Geblewicza i Zarząd Województwa
Data publikacji: 2017-11-20 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-22 09:11
Wywietleń: 2322 301982

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego - w tym marszałka Olgierda Geblewicza - złożył w poniedziałek do prokuratury poseł PiS Krzysztof Zaremba.

O kroku tym poinformowano podczas konferencji prasowej w szczecińskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. - Dziś złożyliśmy w Departamencie  ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Olgierda Geblewicza, Jarosława Rzepę oraz pozostałych członków zarządu województwa przestępstwa polegającego na niedopełnieniu przez nich obowiązku nadzoru nad działalnością Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie (ZZMiUW) - cytował zawiadomienie poseł Zaremba. Dodał, że w ramach działalności w melioracji dochodziło do "ustawiania przetargów, poświadczania nieprawdy w dokumentach oraz wyłudzania dotacji unijnych, czym działano na szkodę interesu publicznego".

Jak twierdzi poseł PiS, ZZMiUW jest samorządową jednostką budżetową finansowaną przez Województwo. Zaremba przypomniał też, iż w prokuraturze toczy się postępowanie ws. afery melioracyjnej.

W sprawie afery melioracyjnej prokuratorzy przesłuchali w sumie około 100 osób. Wartość przetargów, co do których śledczy mają wątpliwości, czy zostały przeprowadzone zgodnie ze standardami – sięga około 150 mln zł.

Do zawiadomienia prokuratury przez Krzysztofa Zarembę odniosło się biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego twierdząc, że poseł PiS "zainaugurował brudną polityczną kampanię samorządową" i można się spodziewać, że "cała kampania samorządowa PiS-u w 2018 roku będzie prowadzona pod znakiem insynuacji oraz używania służb specjalnych i Prokuratury".

Zdaniem służby prasowej marszałka, poseł Zaremba "nie przytoczył żadnym dowodów na poparcie tezy".

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 21 listopada 2017 r.

(kl)

Na zdjęciu od lewej: na konferencji:Leszek Dobrzyński, Krzysztof Zaremba, Artur Szałabawka, Kazimierz Drzazga.

Fot. Marek Klasa

Komentarze

rock
Ale blady strach padł na wszystkich Po-paprańców. Czego się boicie ? Przecież jesteście "uczciwi", he, he, he... A Pan Geblewicz szczególnie....
2017-11-22 09:04:38
miernoty
Pazerniaki kontra Oszuści, oszołomy kontra degenareci, koryciarze kontra koryciarze. Glista, gnida, kawał drania, kreatura, kundel, łachudra, łajza, marnota, menda, nędznik, nikczemnik, padalec, parszywiec, podlec, szelma, szubrawiec, szuja - przeciwko: gnidzie, kreaturze, kundlowi, łachudrze itd.
2017-11-21 11:38:28
@Art
Nie porównuj karierowicza z iluś tam partii do p.Kalisza.Bo p.Kalisz nie śmigał po partiach dla kariery i stanowisk.
2017-11-21 10:45:07
Wojtek
Czy pan Zaremba oprócz nazwiska po swoim przodku - pierwszym komunistycznym prezydencie miasta ma jakieś osiągnięcia zawodowe, naukowe lub społeczne? Kilka partii już zmienił, a jedyne od lat co można przeczytać to, że złożył donos do prokuratury na coś lub na kogoś. Życie mu minie na tym, a gdy przyjdzie czas sądu ostatecznego to powie: donosiłem całe życie! a donoszenie nie jest miłe widziane w chrześcijaństwie.
2017-11-21 00:42:49
Smalec.
Hektor, jak śmiesz. zaniżyłeś znacznie.
2017-11-20 23:55:11
Myśl
Każdą aferę, zwłaszcza urzędniczą należy wyjaśnić. Czy państwo z PIS równie dogłębnie wyjaśniają aferę w ZWiK pana Chochulskiego (z PIS)?
2017-11-20 23:52:42
W PO-szukiwaniu winnych...lub niewinnych
A kiedy ostatnio przegladalo wszystkie Marszalkowskie Papiery chocby CBA...??
2017-11-20 23:44:56
opos
Widać na horyzoncie wybory,PiS wkracza do akcji. Czy to ważne ile kto ma lat? czy to ważne ,czy ma doświadczenie czy nie? ma dobrze gospodarzyć województwem ,a nie być na usługach partii czy to PO czy PiS lub jakieś innej.Kiedyś ,to kościół był hamulcowym postępu ,a teraz partie ze swoimi emerytowanymi dziadkami,dla których obsługa komórki to już problem ,a podobno mamy XXI wiek. Szczecin dopiero od niedawna zaczął doganiać takie miasta jak Wrocław czy Poznań, choć nadal idzie to strasznie wolno. Do dzisiaj są radni ,którzy prawie zatrzymali rozwój Szczecina, to za ich kadencji ,inwestorzy opuścili Szczecin. Dzisiaj znowu dochodzą do głosu partie, zapominając o dobru miasta. Dzisiaj najważniejsze dla partii ,to zmiana nazw ulic, a rozwój jest daleko w tyle. Chciałbym zapytać p. Zarebę- a co takiego zrobił dla Szczecina, żeby miasto zaczęło wkraczać w XXI wiek? pewnie zagłosował za nie ,bo tak partia kazała.
2017-11-20 22:05:08
PiSi PO jedno zło
"Dobra zmiana" -tylko waga za duża. Widać po tych "wychudzonych licach" troskę o Polskę a zwłaszcza o odżywianie się... dzieci w popegerowskich wsiach.
2017-11-20 22:03:09
Nick
A tak przy okazji, dlaczego dekomunizacja szczecińskich ulic nie objęła patrona trasy zamkowej? Są równi i równiejsi wsród kacyków tamtych lat?
2017-11-20 21:56:38
Tp
@rysiek, fajny chłopak. Szanowny Pan O robi takie rzeczy w UM Wzp, że się w głowie nie mieści. Tyle, że nie robi konferencji prasowych. Niszczy ludzkie życie za pomocą urzędników (bojących się o stanowiska). Uważam, że bezwzglednie trzdba go zawiesic do czasu wyjasnienia melioracji!
2017-11-20 20:55:35
Kierowca
Żeby przewieść taki tonaż to chyba potrzebne jest prawo jazdy C
2017-11-20 20:32:09
strzał w kolano
no to PiS właśnie dzięki panu Zarembie przegrał wybory samorządowe w Szczecinie
2017-11-20 20:23:40
Do Seby ! :)
Ale ty Seba ściemniasz ! A pisowski wicewojewoda to nie po germanistyce ? Typowy plecak ! Ma też 34-35 lat ! Miał doświadczenie jak został wicewojewodą ? W czym ? Chyba w Caritasie ! Oszuści ! :)
2017-11-20 19:51:20
czysciec
Czy ty Zarebiak juz NIC innego NIE potrafisz oprocz pisania i mowienia na innych. Co zazdoscisz im ze ci sprzatneli kolo nosa - TO i OWO!!! OJ zostalo w tobie to prostactwo z za buga!!!! Pamietaj ile masz lat. Oj juz stoi ta za drzwiami z kosa i puka po ciebie - szykuj sie na dluuuuuga kamienna droge Tam .
2017-11-20 19:36:40
edlistrik
Zaremba zdradę i donosicielstwo ma we krwi
2017-11-20 19:15:52
MiŚ na miarę naszych czasów
Słuszną wagę ma nasza władza :)
2017-11-20 19:07:08
Art
Hm... idą wybory, włączają detonatory. Żałosne pisiory.
2017-11-20 18:42:57
a to?
A to Zaremba czy Kalisz bo tacy podobni...
2017-11-20 18:36:37
k-2
A w trzecim siedzą same grubasy, Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy,
2017-11-20 18:18:05
rysiek, fajny chłopak
@Tp właśnie o to chodzi panom z kwartetu. Stara polityka: opluć, obcharkać, potem się powie, że... Albo nic się nie powie :)
2017-11-20 18:03:46
Seba
Bez doswiadczenia zawodowego zostaje marszałkiem po germanistyce. Bez pleców i ukladów to byłby nauczycielem niemieckiego. Nie pochodzi ze Szczecina, ale PO wysługuje się młokosami i tak robione są miliony bez nakładu pracy i bez wysiłku. Polacy dzieki ekipie Magdalenkowej Polacy stali się we własnym kraju bezdomni, bezrobotni lub pracyjącymi biedakami za psie pieniądze. Pognać oszustów najlepiej do pracy w dyskoncie.
2017-11-20 18:02:42
PiS...
"Dajcie człowieka, a my paragraf znajdziemy".... tylko,że to już było i my,Polacy, doskonale ten system znamy.... Obrzucić człowieka gó.wnem, zasze coś się przyklei a gawiedż smród rozniesie po całej parafii...
2017-11-20 17:54:51
j
A jakieś konkretne dowody, wyciągi z kont bankowych, podsłuchy, smsy, maile, zdjęcia?
2017-11-20 17:53:56
Gosc
Ten gosc sie eypasł ,morda się wylewa.Wazelina szczur i donosiciel.Skąd takich biorą ?
2017-11-20 17:46:19
abc
szkalujo i donoszo na Polaka
2017-11-20 17:45:28
hektor
razem 500 kg
2017-11-20 17:32:26
Tp
Zawiesić szanownego Pana O do czasu wyjaśnienia tej i innych spraw które wyjaśnia prokurator!
2017-11-20 16:40:52