niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem!

Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! [GALERIA]

Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem!
Data publikacji: 2017-07-21 07:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 540 276565

W piątek (21 lipca) stacja paliw Lotos przy ul. Przyjaciół Żołnierza 8 w Szczecinie zamieni się w plac piknikowy. W g. 8-18  w rozbitym namiocie odbędzie się akcja „Mistrzowie w pasach”, zawracająca uwagę na konieczność zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Będzie można skorzystać z porad i ćwiczeń z zapinania pasów oraz montażu w samochodach fotelików dla dzieci, wziąć udział w konkursach. Wśród ekspertów pojawi się... rajdowy Mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz!

Akcje te specjalnie prowadzone są podczas wakacji. Głównym celem prowadzonej czwarty rok kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach” jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach. Jest skierowana do kierowców i pasażerów, a także instruktorów i adeptów szkół nauki jazdy. Ma także przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy - ryzykując życie swoje i innych. Ważnym jej przesłaniem jest także dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.

W piątek właśnie w Szczecinie odbędą się warsztaty, instruktaże, konkursy z nagrodami. Stacja paliw zamieni się w plac piknikowy. W charakterystycznie zaaranżowanym namiocie uczestnicy spotkania będą mogli skorzystać z indywidualnych porad. Do udziału 
zostaną zaproszeni wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stację paliw. Eksperci pokażą, jak prawidłowo zapinać pasy oraz poprawnie zamontować fotelik dla dzieci. Sprawdzą też, czy pasy i zagłówki w samochodzie są poprawnie umocowane. Potem poprowadzą indywidualne instruktaże z uczestnikami podróży już w ich aucie. Uczestnicy po instruktażu zostają wyposażeni w pakiet materiałów edukacyjnych, by w razie czego móc przypomnieć sobie wiedzę, ale co ważniejsze, przekazywać ją dalej.

Do Szczecina wraz z ekspertami przyjedzie gość specjalny: ambasador kampanii, rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz. Uczestnicy spotkania będą mieli szanse porozmawiania z nim, a także zrobienia sobie wspólnych zdjęć.

– W czwartym roku kampanii PIT STOP-y zaplanowano w okresie wakacji, by podróżujący urlopowicze, a zwłaszcza dzieci, bezpiecznie jechali i bezpiecznie wracali, co podkreślamy również cytując życzenia Kajto: „Życzę Wam radości z jazdy i tylu powrotów, ilu wyjazdów” – mówi Agnieszka Gawryś z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. – Na planie PIT STOP-u Kajetan Kajetanowicz, jako główny ambasador, zachęca uczestników do aktywnego włączania się w kampanię. To właśnie on symbolicznie przekaże „pałeczkę” innym, by nieśli wiedzę do swoich domów, szkół, znajomych i nieznajomych…

Każdy uczestnik, który zechce zostać ambasadorem, otrzyma odznaczenie „Mistrz pasach”, „Mistrz w foteliku” i zostanie zapisany do specjalnej księgi kampanii. 

– W ten sposób moda na prawidłowe zapinanie pasów ma szanse się rozprzestrzenić, a przecież nie o samą modę tutaj chodzi, tylko o życie i zdrowie ludzi – podkreśla Jacek Zalewski, prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Więcej na: www.brd.org.pl, facebook.com/KCBRD/ i http://odpowiedzialny.lotos.pl/1486/spoleczenstwo/programy_spoleczne/lotos_-_mistrzowie_w_pasach

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA

(mag, p)

Fot. Ryszard Pakieser

Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem!

Komentarze

ehhh
Szkoda, że ta informacja nie pojawiła się chociażby dzień wcześniej ;/
2017-07-21 07:11:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi