czwartek, 21 września 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zamek w (od)budowie

Zamek w (od)budowie

Zamek w (od)budowie
Data publikacji: 2017-09-13 12:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-14 17:24
Wywietleń: 1099 291996

Toruńska firma „Restauro” przejęła plac budowy, czyli północne zniszczone skrzydło Zamku Książąt Pomorskich. Prace związane z remontem gmachu ruszą więc lada dzień.

Przypomnijmy, że w północnym skrzydle zamku w połowie maja tąpnął filar i spadł z najwyższej kondygnacji – przebijając stropy i przy okazji niszcząc trzy kondygnacje. Doszło do katastrofy budowlanej, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Pomieszczenia, które uległy zawaleniu, były puste.

Prace wykona toruńska firma konserwatorska. Trudno powiedzieć, ile czasu zajmie jej odbudowa zamkowych sal. Jak się dowiedzieliśmy, roboty mogą się przeciągnąć nawet do połowy grudnia.

(lw)

Fot. straż pożarna

Komentarze

bebe
Gdzie jest prokurator?
2017-09-14 16:44:29
poznaniak
Ciecin .... i kamieni kupa :D
2017-09-14 07:46:13
tylko pytam...
Czy to ta firma z świąto(je)bliwego Torunia wykopała basen p-poż na dziedzińcu Zamku podczas remontu skrzydła płónocnego??? tylko pytam...
2017-09-13 22:20:38
gal
a po co firma konserwatorska? Co tam konserwować, skoro to wszystko nowe. Potrzeba dobrej firmy budowlanej!
2017-09-13 20:26:09
r.
czy już ustalono, co było przyczyną katastrofy? Skoro prace prowadziła będzie firma "Restauro", przypuszczać należy, że to ona do zniszczeń doprowadziła (wykonywała prace remontowe skrzydła północnego). Naprawę powinna wykonać na własny koszt.
2017-09-13 19:34:30
cap kościelny
Czy ta "Toruńska firma „Restauro”..." to jakaś odnoga biznesu oj oj dyrektora r.m.? Jeśli tak, to cały zamek zapadnie się do poziomu Odry...tak jak kasiora na Stocznię Gdańską...
2017-09-13 18:03:01
cwks
Dziwne, że dyrektor Igielska dalej dostaje pensje i premię....
2017-09-13 17:44:20
castel
Sądzę, że pośpiech nie jest tu wskazany. Zrobić powoli i dokładnie z wszelkimi szykanami i sztuką budowlaną.
2017-09-13 16:07:04
tylko pytam...
A swego passwort'u nie umiesz wymyslić?Chcesz czepiać się polityków to pod swoim mianem...PiSdzielcu!
2017-09-13 14:49:31
tylko pytam
A co na to niejaki Geblewicz??
2017-09-13 13:35:05
zamek
Oby w tym roku się udało.
2017-09-13 12:36:02