piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zakwitną ogrody

Zakwitną ogrody

Zakwitną ogrody
Data publikacji: 2016-07-15 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:50
Wywietleń: 1153 144114

W sobotę i niedzielę (16 i 17 lipca) w Szczecinie ruszy kolejna edycja Ogrodu Społecznego. Tym razem nie na Łasztowni, a na Rynku Siennym i Gumieńcach.

W najbliższy weekend (16 i 17 lipca) otwarte zostaną dwa ogrody społeczne. W sobotę o godz. 12 taka inicjatywa ruszy na Rynku Siennym w Szczecinie. - Wystarczy przyjść z dobrym humorem i… butelką wody, którą będzie można podlać posadzone rośliny - informują organizatorzy ze stowarzyszenia Dzieje Się!.

Natomiast 17 lipca o godz. 12 otwarty zostanie ogródek na Gumieńcach, a dokładnie przy Jeziorku Słonecznym, od strony ul. Szeligowskiego. Tutaj do działań stowarzyszenia przyłączyła się lokalna samorządowa Rada Osiedla. W ogrodach pojawią się nie tylko rośliny ozdobne. Podobnie jak na Łasztowni, tak i w tym roku posadzone zostaną różne rodzaje ziół, owoce czy warzywa.

– Plac na Rynku Siennym będzie pełnił rolę pokazową. Chcemy zainteresować mieszkańców, a także lokalnych restauratorów. My zapewnimy rośliny, infrastrukturę i czekamy na inicjatywę ludzi. Jeżeli ktoś ma ciekawą pasję, będzie chciał coś zaprezentować, poprowadzić warsztaty, zapraszamy - mówi Agata Adamowicz ze stowarzyszenia Dzieje Się!.

Z kolei na Gumieńcach, wraz z RO organizatorzy chcą powołać Bank Usług Sąsiedzkich, aby wspólnymi siłami tworzyć wydarzenia kulturalne. W planie jest m.in. uruchomienie punktu bookcrossingu.

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi