niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zakończono rozbiórkę pomnika Wdzięczności

Zakończono rozbiórkę pomnika Wdzięczności [GALERIA]

Zakończono rozbiórkę pomnika Wdzięczności
Data publikacji: 2017-11-20 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-21 13:16
Wywietleń: 1651 301891

Szczeciński pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej został zdemontowany. Pozostał po nim tylko cokół. Jego rozbiórka nastąpi w ciągu najbliższych dni.

Rozbiórka pomnika trwała kilka dni. Kolejno znikały wszystkie jego elementy. Płaskorzeźby zabezpieczono. Trafią one na Cmentarz Centralny w Szczecinie (kwatera wojenna). W miejscu tym pojawi się także tablica informacyjna dotycząca historii monumentu.

Z kolei sam plac zostanie zagospodarowany według koncepcji szczecińskiej Pracowni Architektonicznej Archaid, która wygrała konkurs. Zakłada ona, że powstanie tu przyjazne miejsce dla mieszkańców.

(p) 

Fot. Ryszard Pakieser

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z ROZBIÓRKI POMNIKA W NASZEJ GALERII

Komentarze

@"do Sromotnika..."
Ciut wcześniej,Pan Piłsudski ,z szabelkami-zajął Kijów... a generał Lucjan Żeligowski-zrebeliowany- zajął Wilno.... Tak mamy przyczynek do wrogości Litwinów -do dzisiaj jak i Ukraińców (odpłacili Polakom rzezią na Wołyniu...). Historia Polski, to w zasadzie wygłupy możnych i władców(polityków) oraz cierpienia Ludu Polskiego- z tegoż powodu... Patrząc na wspólcześnie nami rządzących- żadnej lekcji z Historii Polski nie wyciągnęli....
2017-11-21 13:14:17
Do... Sromotnika bez najmniejszego Wstydu
Bestialstwo... to rozpoczela sie w Polsce az z 2-ch stron - tak 01/09 jak i 17/09 -1939 roku !!
2017-11-21 01:30:18
Ciekawe...
A dlaczego ten 2-gi "taki rozebrany" i "tak slodko" na siebie patrza... trzymajac sie jeszcze za raczke ??
2017-11-21 01:24:52
@"komunista"
Piszesz : "...z historii miałem ocenę dostateczną..." Chwalisz się, czy żalisz się? Twoje nieuctwo widać, słychać i czuć...nie musiałeś pisać...prymitywie!
2017-11-20 21:40:41
podoba się ?
A jak Rosjanie zburzą pomnik katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Oko za oko.
2017-11-20 21:31:49
niedlapedofili
A kiedy usunięcie pomnika JP2 z Jasnych Błoni ?
2017-11-20 19:38:55
szczecinianka
Popatrz,popatrz i NIKT GO "PIERSIA WLASNA NIe zaslanial przed buldozerami, NIE obronil, NIE zabral kawaleczkow do aktowki,ciekawe czy to miejsce Odkadzidluja i wyswieca ( moze woda byc nawet wysokoprocentowa jak na tradycje wojska wyzwolicielsko-zaborczego)- tradycja odeszla w CALOSCI bardzo szybko. Ciekawe!! czy zawiaze sie teraz jakis Komitet sentymentalnych obroncow. Poczekamy - zobaczymy tych odwaznych.
2017-11-20 19:26:37
wieszcz Bojan
A ja wam powiadam, że odtąd to miejsce będzie przeklęte ! Kto przejdzie, podepcze, tego spotka nieszczęście: zachoruje, nogę złamie albo umrze. To jest "klątwa Batowa".
2017-11-20 18:37:26
Do wszystkich płaczących po pomniku
To nie jest pomnik zdobywców Szczecina. Takiego by nie ruszyli. To jest pomnik wdzięczności zbrodniarzom wojennym i okupantom Polski, jej wrogom. Wasz płacz jest gorszy, niż płacz za pomnikiem wdzięczności hitlerowcom. Niemcy chociaż wypowiedzieli pakt o nieagresji, zanim nas zaatakowali.
2017-11-20 18:36:31
Prezes i Sekta
W totalitaryzmie zawsze burzą wszystkie pomniki niewygodne panującej władzy i niezgodne z wytycznymi Komitetu Propagandy PiSowskiej czyli IPN. W demokracji nie przeszkadza - a w kaczogrodzie, jak najbardziej. Wszystko by przypodobać się prezesowi. Dla ciebie Jarku...
2017-11-20 18:28:21
KOMUNISTA
jakie czytam komentarze i nie mogę uwierzyć ze żyję z osobnikami o takim poglądzie jak SromotnikBezwstydny. z historii miałem ocenę dostateczną, ale jakie założenia zrobil STALIN nie sa mi obce. pomnik był pomnika nie ma i tyle, a co ma sld czy pis wspólnego ztym tworem no nic PANIE SROMOTNIK, ZAPRASZAM PANA NA CMENTARZ NA MOGIŁY RADZIECKIE I NIECH PAN TAM ODPRAWIA MODŁY ISKŁADA HOŁD ZE ZAMIESZKAŁ PAN W SZCZECINIE
2017-11-20 18:23:54
a dzieło będzie wspaniałe
milenijne..na porcelicie ze złotymi krawędziami wybudują pal na czarownice dla chłosty malwersantów i tych co bezmyślnie utraciły cnotę. obok kawiarnia dla gawiedzi i toaleta dla kata. w podziemiach pod placem pokoje przesłuchań dla nierządnic i chirurgia dłoni dla złodzieji
2017-11-20 18:20:17
@"do bezwstydnej swołoczy pis..."
a co zabrali? Ukrainę,Białoruś, Litwę? Tamtym narodom oddali to, co polscy magnaci i szlachta skolonizowali... W ślad za szlachtą jechała biedota polska i żydowska i dorabiała sie tam krzywdząc i niewoląc miejscową ludność, narzucając im swój język i haniebne,kolonialne prawa. Historia Polski, synku, jest bardziej skomplikowana niż uczą Cię na kazaniach w kościele....
2017-11-20 18:18:12
Patriota
No to teraz kolej na potworka z ul. Nehringa.
2017-11-20 18:06:34
@grzyb
bestialstwo to choćby tylko 17.09.1939 / o zbrodni katyńskiej - nie wspominając i następnych /
2017-11-20 17:34:27
Jan
Brawo! Teraz "leningrady"!
2017-11-20 17:10:52
...i co
Straciłaś cnotę, bo co? Bo sama tego chciałaś Straciłaś cnotę i co? I już nie będziesz miała. Straciłaś cnotę, bo co? Bo on nalegał wciąż. ..a teraz PKiN w W-wie,i.. Straciłaś cnotę, bo co? Bo sama tego chciałaś Straciłaś cnotę i co? I już nie będziesz miała. Straciłaś cnotę, bo co? Bo on nalegał wciąż.
2017-11-20 15:59:47
Do Bezswstydnej Swołoczy Sromotnikowej
Czy wiesz ile ci z pomnika Polsce zabrali? Ile pomordowali? Ile zamęczyli na zesłaniach? Ile zgwałcili? Ile nakradli?
2017-11-20 14:52:07
pomnikk św.smoleńskaczów BANKOVVO!!
"powstanie tu przyjazne miejsce dla mieszkańców" ...zobaczymy... ;)
2017-11-20 14:36:50
SromotnikBezwstydny
No, PiSdzielcy juz dostaną od swoich kapłanów wiekuiste rozgrzeszenie.... Doprawdy godne to i sprawiedliwe, likwidacja pomnika tych,którzy Szczecin i Pomorze przywrócili Polsce i Słowiańszczyżnie... Jest taki obraz A.Muchy-Czecha-"Wygnanie Słowian z Rugii. Polecam, wam-PiSdzielcy, zobaczcie to dzieło będąc na Morawach, w zamku Krumlow.... Moze wówczas, zrozumie ten i ów, jakiego bestialstwa dopuściliscie się!
2017-11-20 14:28:03