środa, 21 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Żakiet do szatni?

Żakiet do szatni?

Żakiet do szatni?
Data publikacji: 2015-07-22 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 01:57
Wywietleń: 234 2598

CZY wizyta w muzeum musi kończyć się przeziębieniem? Nasza Czytelniczka została przez panie pilnujące wystaw w gmachu przy Wałach Chrobrego poproszona o ściągnięcie skórzanej kurtki, traktowanej jako żakiet. Zimne sale ekspozycyjne zmuszona była zwiedzać w bęzrękawniku.

Pani Ola szczecińskie Muzeum Narodowe odwiedziła przy okazji spaceru po Wałach Chrobrego.

- Nie planowałam wcześniej wyjścia tam, po prostu przechodząc postanowiłam zobaczyć wystawy - opowiada nam Czytelniczka. - Nie miałam na sobie niczego długiego ani zamaszystego, tylko ramoneskę, założoną na cienką koszulkę na ramiączkach. Była sobota, dzień darmowego zwiedzania, od razu poszłam więc w kierunku sal. Pani pilnująca oznajmiła mi, że tak ubrana nie wejdę i kazała cofnąć się do szatni. Nie było to ani grzeczne, ani przyjemne dla mnie, ale wypełniłam jej polecenie. W muzeum jest zimno, skutkiem chodzenia z odsłoniętymi ramionami było przeziębienie.

Przedstawiciele muzeum tłumaczą, że przypadek pani Oli ma charakter jednostkowy.

- Jeśli doszło do sytuacji nieprzyjemnej i niekomfortowej dla zwiedzającej, to oczywiście serdecznie przepraszamy - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik instytucji. - Pamiętajmy jednak, że w muzeum obowiązują pewne zasady. W ich myśl w szatni należy zostawić torby, plecaki, reklamówki i grube odzienie wierzchnie. Za ich przechowanie, podczas wizyty w muzeum, nic nie płacimy.

Choć nasi Czytelnicy często skarżą się na opryskliwość muzealnego personelu, to przychodzącym do instytucji też zdarzają się zachowania nie mieszczące się w żadnych kanonach savoir-vivre'u. Trafiali się zwiedzający, którzy próbowali do sal wchodzić z jedzeniem czy siatkami z zakupami, bywali też i furiaci reagujący agresją na zwrócenie uwagi, by nie dotykali dzieł sztuki lub pilnujący swoich rozbrykanych i głośnych dzieci.

(kas)

Na zdjęciu: Duże torby, plecaki, zimowe kurtki i długie płaszcze - te rzeczy należy zostawić w muzealnej szatki. Rodzice powinni też uważać na swoje zbyt rozbrykane pociechy

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy