sobota, 19 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Żakiet do szatni?

Żakiet do szatni?

Żakiet do szatni?
Data publikacji: 2015-07-22 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-29 01:57
Wywietleń: 165 2598

CZY wizyta w muzeum musi kończyć się przeziębieniem? Nasza Czytelniczka została przez panie pilnujące wystaw w gmachu przy Wałach Chrobrego poproszona o ściągnięcie skórzanej kurtki, traktowanej jako żakiet. Zimne sale ekspozycyjne zmuszona była zwiedzać w bęzrękawniku.

Pani Ola szczecińskie Muzeum Narodowe odwiedziła przy okazji spaceru po Wałach Chrobrego.

- Nie planowałam wcześniej wyjścia tam, po prostu przechodząc postanowiłam zobaczyć wystawy - opowiada nam Czytelniczka. - Nie miałam na sobie niczego długiego ani zamaszystego, tylko ramoneskę, założoną na cienką koszulkę na ramiączkach. Była sobota, dzień darmowego zwiedzania, od razu poszłam więc w kierunku sal. Pani pilnująca oznajmiła mi, że tak ubrana nie wejdę i kazała cofnąć się do szatni. Nie było to ani grzeczne, ani przyjemne dla mnie, ale wypełniłam jej polecenie. W muzeum jest zimno, skutkiem chodzenia z odsłoniętymi ramionami było przeziębienie.

Przedstawiciele muzeum tłumaczą, że przypadek pani Oli ma charakter jednostkowy.

- Jeśli doszło do sytuacji nieprzyjemnej i niekomfortowej dla zwiedzającej, to oczywiście serdecznie przepraszamy - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik instytucji. - Pamiętajmy jednak, że w muzeum obowiązują pewne zasady. W ich myśl w szatni należy zostawić torby, plecaki, reklamówki i grube odzienie wierzchnie. Za ich przechowanie, podczas wizyty w muzeum, nic nie płacimy.

Choć nasi Czytelnicy często skarżą się na opryskliwość muzealnego personelu, to przychodzącym do instytucji też zdarzają się zachowania nie mieszczące się w żadnych kanonach savoir-vivre'u. Trafiali się zwiedzający, którzy próbowali do sal wchodzić z jedzeniem czy siatkami z zakupami, bywali też i furiaci reagujący agresją na zwrócenie uwagi, by nie dotykali dzieł sztuki lub pilnujący swoich rozbrykanych i głośnych dzieci.

(kas)

Na zdjęciu: Duże torby, plecaki, zimowe kurtki i długie płaszcze - te rzeczy należy zostawić w muzealnej szatki. Rodzice powinni też uważać na swoje zbyt rozbrykane pociechy

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Mistrzostwa Europy w siatkówce coraz bliżej
Splash of Colors
Pożegnaliśmy żaglowce
Poprzedni Następny

Nekrologi