niedziela, 25 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zaczytane maluchy

Zaczytane maluchy

Zaczytane maluchy
Data publikacji: 2017-01-27 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:54
Wywietleń: 1275 207019

W sobotę (28 stycznia) o godz. 11 w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się druga edycja Klubu Zaczytanego Malucha. Bibliotekarze zapraszają dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami.

Spotkania to nie tylko wspólne czytanie książek, ale także zabawy, konkursy z nagrodami i niespodzianki. Klub Zaczytanego Malucha ma rozwijać w dzieciach umiejętność słuchania ze zrozumieniem, zainteresowanie książkami, integrować je z innymi dziećmi w podobnym wieku. Dla rodziców jest to możliwość zapoznania się z nowościami na rynku wydawniczym dzięki temu, że ProMedia jako pierwsze oferują nowości książkowe.

Na sobotnim spotkaniu maluchy poznają Kastora, „bardzo sympatycznego bobra, który potrafi piec, szyć i uprawiać fasolkę”. Dzięki niemu dowiedzą się, co to są obowiązki domowe oraz jak mogą pomagać mamie i tacie.

– W pierwszej edycji odbyło się 12 spotkań, na każdym było średnio po ośmioro dzieci – opowiada Anna Rutkowska z MBP. – Byli stali goście, ale i tacy, którzy przychodzili tylko na pojedyncze spotkania. W tym roku także planujemy 12 spotkań, być może z przerwą wakacyjną. Myślimy nad wprowadzeniem czegoś w rodzaju systemu lojalnościowego, na przykład nalepek czy pieczątek. Wsłuchujemy się w głosy rodziców. Bardzo się cieszyli z nowości książkowych. Sugerowali, że może warto zaprosić autorów tekstów dla dzieci. Tak zrobimy.

Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny. ©℗

(as)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

PO rozum do glowy...
No i bardzo dobrze ! Bo czego sie juz za mlodu maly Jas i Malgosia naucza... to juz pozniej na starsze lata - wiecej beda Umiec... i PO-jmowac...!!
2017-01-27 23:39:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy