środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zaczytane maluchy

Zaczytane maluchy

Zaczytane maluchy
Data publikacji: 2017-01-27 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:08
Wywietleń: 1195 207019

W sobotę (28 stycznia) o godz. 11 w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się druga edycja Klubu Zaczytanego Malucha. Bibliotekarze zapraszają dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami.

Spotkania to nie tylko wspólne czytanie książek, ale także zabawy, konkursy z nagrodami i niespodzianki. Klub Zaczytanego Malucha ma rozwijać w dzieciach umiejętność słuchania ze zrozumieniem, zainteresowanie książkami, integrować je z innymi dziećmi w podobnym wieku. Dla rodziców jest to możliwość zapoznania się z nowościami na rynku wydawniczym dzięki temu, że ProMedia jako pierwsze oferują nowości książkowe.

Na sobotnim spotkaniu maluchy poznają Kastora, „bardzo sympatycznego bobra, który potrafi piec, szyć i uprawiać fasolkę”. Dzięki niemu dowiedzą się, co to są obowiązki domowe oraz jak mogą pomagać mamie i tacie.

– W pierwszej edycji odbyło się 12 spotkań, na każdym było średnio po ośmioro dzieci – opowiada Anna Rutkowska z MBP. – Byli stali goście, ale i tacy, którzy przychodzili tylko na pojedyncze spotkania. W tym roku także planujemy 12 spotkań, być może z przerwą wakacyjną. Myślimy nad wprowadzeniem czegoś w rodzaju systemu lojalnościowego, na przykład nalepek czy pieczątek. Wsłuchujemy się w głosy rodziców. Bardzo się cieszyli z nowości książkowych. Sugerowali, że może warto zaprosić autorów tekstów dla dzieci. Tak zrobimy.

Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny. ©℗

(as)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

PO rozum do glowy...
No i bardzo dobrze ! Bo czego sie juz za mlodu maly Jas i Malgosia naucza... to juz pozniej na starsze lata - wiecej beda Umiec... i PO-jmowac...!!
2017-01-27 23:39:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi