sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Za co ratownik dostaje kasę?

Za co ratownik dostaje kasę?

Za co ratownik dostaje kasę?
Data publikacji: 2015-10-05 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 1266 26194

Na Facebooku jeden z ratowników zarzucił zarządowi szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, że wymaga, by pracować za darmo. Szefostwo ripostuje: są dyżury płatne, są też bezpłatne, a ratownicy doskonale wiedzą o tym podziale.

Publiczna dyskusja toczy się na profilu WOPR, zresztą pod artykułem „Kuriera" o jednej z akcji tej organizacji. Członek WOPR wobec zarządu wysuwa mocne oskarżenia, nie przebierając zresztą w słowach (nie będziemy w tym miejscu przytaczać ataków osobistych na prezesów, gdyż tak naprawdę, jeśli chce się rozmawiać merytorycznie i na poziomie nie powinny się one w ogóle pojawić). ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

E. KOLANOWSKA

Komentarze

ciekawski
A skąd wiesz że prezes dostaje kase z WOPRu i to nie małą?
2015-10-20 11:38:02
prezes
widać jak bezczelnie kłamie , dostaje kasę i to nie małą!!!!!!!!!
2015-10-20 06:53:10
Prezes
Prezes działa w SzWOPR całkowicie społecznie i nie pobiera wynagrodzenia za dyżury, pracę biurowa, prowadzenie Zarządu itp. Prezes w ogóle nie pobiera wynagrodzenia w SzWOPR. Całość aktywności Prezesa Zarządu jest bezpłatna i tak stanowi o tym Statut SzWOPR. Wystarczy poczytać dokumenty, które sa dostępne na stronie SzWOPR.
2015-10-19 10:00:28
prezes
czy prezes też pełni dyżury bezpłatne czy tylko płatne?
2015-10-17 07:29:11
WOPR
Szczeciński WOPR dokonuje zakupu paliwa zbiorczo po wyłonieniu raz w roku dostawcy na zasadzie najlepszej oferty. Wyjątek stanowia trzy pojazdy służbowe SzWOPR w tym dwa uprzywilejowane i jeden oznakowany które sporadycznie tankują również na stacji Shella w pobliżu bazy przy Heyki. Jeśli ktoś uważa że w SzWOPR tankuje się prywatne pojazdy to prosimy o dane celem ujawnienia sprawcy procederu. Na dzień dzisiejszy każdy kto pisze że w SzWOPR tankuje sie prywatne pojazdy na koszt SzWOPR jest kanalią i zwykłym oszustem no może jeszcze tchórzem. Bo dowodów raczej nie ma.
2015-10-16 17:43:31
ciekawe jak rozliczają faktury za paliwo
ciekawe w jaki sposób wopr rozlicza się z paliwa, każdy tankuje prywatne samochody na faktury z wopru. co do pływaka no to gratuluje mistrzostwa, faktycznie skoro jesteś ponad przeciętny zasłużyłeś na wszelakie laury....co do pani dziennikarki kuriera szczecińskiego , artykuł jest zrobiony nie dbale i z błędami ........
2015-10-16 10:22:58
Pływak
Czytam komentarze pod artykułem i nie wierzę własnym oczom. Pracowałem w tym roku na jednym z kąpielisk w Szczecinie i mogę co nie co opowiedzieć . po pierwsze umiem pływać na co wskazują tytuły w mistrzostwach pływackich jakie posiadam, po drugie z tego co wiem od zainteresowanych to ratownicy dostali pomoc psychologa - podobno jest to norma w WOPR, wynagrodzenie dostałem dokładnie tak jak było w umowie a godziny dodatkowe zapłacone były co do grosza może trochę później niż normalnie ale o tym też mi powiedziano. Znam również sytuację z Dąbia i trochę mi wstyd że ci ludzie opowiadają takie głupoty. Nie podaję danych żeby jakaś ofiara nie myślała że załatwiam sobie miejsce na przyszły rok zresztą i tak wyjeżdżam do Wrocka.
2015-10-15 21:11:51
kurier szczecinski
pani opisujaca sytuacje wypowiada sie nie obiektywnie na niekorzysc pokrzywdzonego ratownika, ktory zostal oszukany jak wielu innych chocby w roku ubieglym. czy ratownik u ktorego utonelo dziecko dostal wsparie psychologa czy prezes zniszczyl go do konca?
2015-10-15 09:43:11
ratownicy
Lepiej się zastanowić dlaczego od w/w Prezesów odchodzą ludzie? Zostają w większości mocno niedoświadczeni lub ledwo pływający. Przypomnieć Głębokie? W kuluarach aż od tego huczy!
2015-10-09 21:01:38
Zastanówcie się !!!
Jest wszystko dobrze do jak nic się nie dzieje ale jak już do chodzi do zdarzenia pierwsi są ratownicy Szczecińskiego WOPRU na miejscu po za tym są to ludzie wykwalifikowani w pomocy przed medycznej. Nie jedno krotnie spotkałem się z gawędziarzami takimi co nie potrafili udzielić zwykłej pierwszej pomocy w śród kierowców zawodowych jaki prywatnych mam namyśli kierowców TIR jak w śród szczecińskich taksówkarzy. Jeśli ktoś z piszących tutaj nie ma zielonego pojęcia o ratownictwie nie tylko medycznym a zwłaszcza wodnym nie powinien w ogóle wypowiadać na ten temat po za tym są to ratownicy od 28 roku życia w górę. Za co ratownicy dostają pieniądze za pracę i za odpowiedzialność i ochronę ludzi przed samym sobą . Co weekend zdarza się ktoś komu nie chce się żyć i skacze z trasy zamkowej i kto go wyciągnie jak nie ratownicy za to miasto płaci a sprzęt na wode nie pływa tylko na benzynę lub na ON to też kosztuje. Pozdrawiam
2015-10-08 21:36:38
Zastanówcie się !!!
Jest wszystko dobrze do jak nic się nie dzieje ale jak już do chodzi do zdarzenia pierwsi są ratownicy Szczecińskiego WOPRU na miejscu po za tym są to ludzie wykwalifikowani w pomocy przed medycznej. Nie jedno krotnie spotkałem się z gawędziarzami takimi co nie potrafili udzielić zwykłej pierwszej pomocy w śród kierowców zawodowych jaki prywatnych mam namyśli kierowców TIR jak w śród szczecińskich taksówkarzy. Jeśli ktoś z piszących tutaj nie ma zielonego pojęcia o ratownictwie nie tylko medycznym a zwłaszcza wodnym nie powinien w ogóle wypowiadać na ten temat po za tym są to ratownicy od 28 roku życia w górę.Pozdrawiam
2015-10-08 21:27:58
oszustwo
biorą pieniądze od miasta i dysponują między sobą , zatrudniają młode osoby, które będą pracować za darmo i jak tutaj ma być bezpiecznie, precz z komuną
2015-10-08 19:53:39
kolesiostwo, nepotyzm normalka
ale kolesie zarządu na pewno bezpłatnych dyżurów nie mają!!!
2015-10-06 08:25:03
Ciekawe fakty
W takich emocjonalnych dyskusjach, personalne "ataki" zawsze wyniosą na światło dzienne ciekawe fakty, których zwykły śmiertelnik nigdy by nie poznał, a przez to miał obraz tej osoby, jako kryształowej.
2015-10-06 07:56:16