czwartek, 17 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Z nalepką „samochód służbowy”?

Z nalepką „samochód służbowy”?

Z nalepką „samochód służbowy”?
Data publikacji: 2016-03-15 18:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:38
Wywietleń: 3206 123477

- Chciałabym, żeby samochody służbowe używane przez pracowników Urzędu Miasta były oznakowane w barwach Floating Garden - proponuje szczecińska radna Małgorzata Jacyna-Witt. Sugeruje też zamontowanie w nich GPS, co, jak mówi, umożliwiłoby nadzór zarówno służbowy jak i społeczny nad ich wykorzystywaniem.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek ma do swojej dyspozycji dwa samochody służbowe - Skodę Superb oraz Forda Kuga. Auta służbowe mają też jego zastępcy: Piotr Mync (Skoda Octavia), Marcin Pawlicki (Skoda Octavia), Michał Przepiera (Opel Astra), oraz skarbnik miasta Stanisław Lipiński (Skoda Octavia) oraz sekretarz miasta Ryszard Słoka (Ford Mondeo).

Czy samochody te są do ich pełnej dyspozycji i jak są rozliczane koszty benzyny, kiedy samochód jest używany do celów prywatnych?

- Zgodnie z umową w sprawie nieodpłatnego użytkowania samochodu do celów służbowych, pojazdy są dostępne dla użytkowników 24 godziny na dobę - odpowiada nam Magdalena Strózik z biura prasowego magistratu. I dodaje: - Użytkownicy korzystają z samochodów w celach służbowych, ale zgodnie z zapisami umowy można także używać pojazdów do celów prywatnych. Jednak w takim przypadku koszty ponosi użytkownik.©℗

(masz)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu  

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Heheszek
No biedaczki cebulaczki, nie stac ich na jazde prywatnym samochodem. Trzeba zrozumieć towarzyszy ze z tej glodowej daniny nie stac ich na prywatne jezdzenie. Zenada i hipokryzja. Niech sie przesiada na ROWERY MIEJSCKIE juz sa w barwach miejskich.
2016-03-16 18:42:35
Dobry pomysł
Bardzo dobry pomysł radnej Jacyny-Witt. Pewnie wiele osób chciałoby lepiej widzieć na co idą ich podatki.
2016-03-16 13:25:17
roger
A pani radna od okien też powiesi reklamę na furzę prezydenta?
2016-03-16 10:19:34
zodiak
Herb Szczecina,minimum 0,5m
2016-03-16 09:39:31
Roman
Oznakować i to dużym widocznym herbem. Takim dużym i z daleka widocznym.
2016-03-16 08:41:01
handicap
A miotła czym jeździ na golfa jak nie służbową furą!
2016-03-16 08:28:29
Darek
Popieram w 100%
2016-03-16 06:31:00
z PO-datkow...
A Ochraniarzy tez maja "25 godz." na dobe ? I zalozyc im jeszcze tablice rejestracyjne o odpowiednim tj. "bialo-czerwonym" kolorze !!
2016-03-16 03:03:42
jjll
@Z boku patrząc... jako płatnik podatku od nieruchomości tudzież pitu w mieście Szczecinie mam prawo wiedzieć, jak jest wydatkowany i gdzie wożą się opłacani przeze mnie i innych podatników urzędnicy. Jak im się nie podoba - niech jeżdżą komunikacją publiczną. Obywatel jest śledzony systemami monitoringu, a oni chcą być anomimowi?
2016-03-15 22:19:56
Ela
Oznakujcie całe auta. Tak na kolorowo aby wiadomo było dzie te trolle bywają czy u Sowy? i przyjaciół a może w park hotel
2016-03-15 21:43:08
Z boku patrząc...
Co to za "fury " są wykorzystywane oj oj oj !! Skodziny żałujecie prezydentowi 400tys. miasta ok ! Niech jeździ taksówką będzie taniej ?? Żal mi was przesiedleńcy ... nie mający poczucia własności , tylko krytykujący wszystko i wszystkich sami nic nie wnosząc !!
2016-03-15 21:07:22
Oznakowabue herbem i barwy miasta genialny pomysl
Oznakowabue herbem i barwy miasta genialny pomysl
2016-03-15 20:42:38
Jestem za!
Dobry pomysł, popieram. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć i widzieć gdzie i jak jeżdżą ich samochody (bo przecież nie Krzystka).
2016-03-15 19:29:43
Filipinka
W pełni popieram. I pytanie dlaczego dotąd nie są, nie tylko z nalepkami, ale całe w barwach czyli białe z kleksami, plus tapicerka, tak jak w autobusach czy tramwajach. Przypomnę, że zbędny chciał to narzucić taksówkarzom, a sam co, elegancik?
2016-03-15 19:26:04
jjll
oznakowane herbem miasta, takim na pół drzwi..