sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wyzwanie, czyli Chaos

Wyzwanie, czyli Chaos

Wyzwanie, czyli Chaos
Data publikacji: 2017-06-11 07:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:32
Wywietleń: 3577 266756

To poczciwina, choć głupi człowiek okaleczył go i oszpecił na całe życie. Aby wyglądał groźnie, przyciął psu uszy w sposób, na jaki nie pozwala nawet polskie prawo. Teraz z tym piętnem dumny Chaos w schronisku dla bezdomnych zwierząt… coraz smutniejszy.

Jest ośmiolatkiem, o którym dawny pan jego życia i śmierci wolał zapomnieć. Drzwi zamknął. Zostawił na ulicy. Stąd teraz miejsce Chaosa w schronisku, a codziennością… kraty.

– Trafił do nas na początku marca. Dowieziony przez samochód pogotowia interwencyjnego z Gocławia. Jest w typie amstaffa. Poczciwina. Mimo że nie jest już młody, to zachował młodzieńczą werwę i żywiołowość. Dlatego potrzebuje długich spacerów, podczas których mógłby się wyszumieć – opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. – Jego wygląd przeczy charakterowi. To przyjacielski chłopak, który w stosunku do ludzi przejawia niezwykłą łagodność. Nie szuka też zaczepki z innymi psami. Może być wiernym, bez reszty oddanym przyjacielem, jak to mają w genach zapisane psy tej rasy.

Chaos (215/17) potrzebuje odpowiedzialnego i konsekwentnego opiekuna. Jak najszybciej. Bo w życiu tego delikatnego chłopaka każdy dzień się liczy podwójnie. Stracił rodzinę. Dajmy mu szansę na nową, przy której o zranionym sercu i dumie zdoła wreszcie zapomnieć. Zasługuje na lepszy los niż kąt za kratami w przytulisku.

– To bardzo silny pies. O impulsywnym charakterze. Bardzo aktywny. Wymaga konsekwencji. Chaos nie jest więc dla każdego – przyznają jego schroniskowi opiekunowie.

To bardzo wrażliwy siłacz. Stąd potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy, zwinny i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego muskularnego słodziaka (215/17) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

 

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Na zdjęciu: Gdy skończył 8 lat, stracił dom. Z przyczyn nieznanych. Teraz w schronisku dla bezdomnych zwierząt czeka na nową szansę od losu. Pomóżmy mu znaleźć nowy dom.

Fot. ZUK/Schronisko

Wyzwanie, czyli Chaos Wyzwanie, czyli Chaos

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską