piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wyroki dla kibiców

Wyroki dla kibiców

Wyroki dla kibiców
Data publikacji: 2017-04-27 15:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:28
Wywietleń: 549 248477

Podczas ostatniego meczu pomiędzy zespołami Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk w Szczecinie zatrzymanych zostało 14 osób. Kibole odpowiedzieli przed sądem w trybie przyspieszonym za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Do zdarzenia doszło w 22 kwietnia w Szczecinie na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Twardowskiego. Policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo podczas zawodów zatrzymali łącznie czternaście osób w wieku od 29 do 44 lat, wśród tych osób są także dwie kobiety 44- i 29-latka.

Dwanaście z zatrzymanych osób usłyszało zarzuty wnoszenia i posiadania alkoholu na teren stadionu. Natomiast dwie pozostałe, w tym kibic Lechii Gdańsk, zostały oskarżone o zakłócanie przebiegu imprezy i posiadanie przedmiotów niedozwolonych.

- W tym czasie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno zbierali materiał dowodowy pozwalający na rozpatrzenie tych spraw w trybie przyspieszonym. Sąd uznał wszystkich doprowadzonych na salę rozpraw za winnych zarzucanych im czynów - informuje asp. szt. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Każda z dwunastu osób została ukarana grzywną o wysokości 2000 zł, oraz zakazem wstępu na mecze piłki nożnej z udziałem Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski rozgrywanych na terenie kraju na okres 2 lat. Ci skazani zobowiązali się do stawienia się we właściwej jednostce policji podczas trwania tych meczy na okres 6 miesięcy.

29-latek ze Szczecina spędzi pół roku za kratkami, ponadto otrzymał zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe na okres 3 lat na terenie RP oraz musi pokryć koszty i opłaty sądowe. Natomiast 21-latek z województwa pomorskiego, który posiadał niebezpieczne przedmioty, ma 2-letni zakaz wstępu na imprezy masowe oraz musi zapłacić grzywnę w wysokości 1800 złotych.

(szymw)

Fot. Robert Stachnik 

Komentarze

Stary kibic
Kiedyś,dawno temu,każdy miął"coś" w torbie.A ja za rzucanie "brukowcami" w kibiców Kolejorza dostałem cztery pały w d....ę.Tak wredny był komunizm. A rzucałem na dworcu szczecin Gł.Od strony ul.Owocowej
2017-04-28 10:26:13
JA
Nie, ten co poszedł siedzieć na 6 miesięcy miał zarzut "zakłócania przebiegu imprezy". Ogólnie śmiech, tak samo jak te 2 tyś za alkohol na stadionie gdzie jazda samochodem po mieście 150km/h, jazda po pijaku czy za wyprzedzanie na pasach grozi mandat 300 czy 400zł. Prawa nie musi być. Ważne żeby była "sprawiedliwość".
2017-04-27 18:28:59
Rozgarnięty
Czytając ze zrozumieniem: Dwanaście z zatrzymanych osób usłyszało zarzuty wnoszenia i posiadania alkoholu na teren stadionu. Natomiast dwie pozostałe, w tym kibic Lechii Gdańsk, zostały oskarżone o zakłócanie przebiegu imprezy i posiadanie przedmiotów niedozwolonych. Każda z dwunastu osób została ukarana grzywną o wysokości 2000 zł, oraz zakazem wstępu na mecze piłki nożnej. 29-latek ze Szczecina spędzi pół roku za kratkami, ponadto otrzymał zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe na okres 3 lat na terenie RP oraz musi pokryć koszty i opłaty sądowe. Natomiast 21-latek z województwa pomorskiego, który posiadał niebezpieczne przedmioty, ma 2-letni zakaz wstępu na imprezy masowe oraz musi zapłacić grzywnę w wysokości 1800 złotych.
2017-04-27 17:55:56
Normalny
Aha, czyli za wniesienie flaszki na stadion chłopak poszedł siedzieć na 6 miesięcy? Nie jestem w stanie tego nawet skomentować.
2017-04-27 16:47:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi