niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wyrok za handel lekami na potencję

Wyrok za handel lekami na potencję

Wyrok za handel lekami na potencję
Data publikacji: 2016-03-23 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:39
Wywietleń: 786 125534

Cztery osoby zasiadały na ławie oskarżonych w procesie o wprowadzanie do obrotu szkodliwych substancji, głównie środków odchudzających i preparatów na potencję. Wśród przedmiotów były farmaceutyki zakazane w Polsce.

Sąd Okręgowy w Koszalinie rozpatrzył sprawę Moniki S., Romana J., Grażyny i Zdzisława S. Tej pierwszej prokuratura postawiła zarzut, że od października 2011 do stycznia 2014 roku wprowadziła do obrotu szkodliwe i zakazane specyfiki farmaceutyczne. Pozostali oskarżeni odpowiadali za pomoc w nielegalnym procederze. Cała czwórka przyznała się do winy i wniosła o dobrowolne poddanie się karze.

W poniedziałek (21 bm.) Sąd Okręgowy ogłosił wyrok. Monikę S. skazał na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata, grzywnę w wysokości 15 tys. zł i przepadek równowartości korzyści majątkowej z przestępstwa w kwocie 63 tys. zł. Roman J. został skazany na dziesięć miesięcy w zawieszeniu na 3 lata i 5 tys. zł grzywny. Z kolei Grażyna i Zdzisław S. muszą zapłacić po 6,75 tys. zł kary grzywny.

Zasądzone wyroki nie są prawomocne. ©℗

(m)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi