sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wypadek z udziałem rowerzysty

Wypadek z udziałem rowerzysty

Wypadek z udziałem rowerzysty
Data publikacji: 2016-04-05 08:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:40
Wywietleń: 1537 126969

Na skrzyżowaniu ulica Arkońska/Niemierzyńska i Papieża Pawła VI w Szczecinie we wtorek miał miejsce wypadek. Doszło tu do potrącenia rowerzysty. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja i karetka pogotowia. W tej chwili nie ma już utrudnień w przejeździe w tym miejscu. (k)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

@ do @wtz...
Nie naprężaj się tak, bo użytkowników dróg w Polsce obowiązuje PoRD, a nie jakaś Konwencja Wiedeńska.
2016-04-06 23:55:04
rowerzysta
A ktoś był z was na tym skrzyżowaniu? Tam nie widać jadącego z naprzeciwka do momentu, w którym nie będzie 10 cm przed tobą.
2016-04-06 22:13:47
Aa
2 rowerzystów się zderzylo na zakrecie na ścieżce rowerowej. Widoczność ograniczał murek, wiadomo mogli zwolnić na zakresu to byłyby mniejsze obrażenia
2016-04-05 21:55:49
ja
Powinien byc obowiązek posiadania kasu dla każdego kto jezdzi na rowerze inaczej mandat 50zl ,prosty przepis a jednak u nas nie ma, a wiele osob by to uratowalo pewnie zycie
2016-04-05 19:17:45
DO JEDNYCH I DRUGICH POWYŻEJ
Nauczcie się jeździć, przyswojcie sobie Kodeks Drogowy.
2016-04-05 10:30:06
rowerzyści
To dwaj rowerzyści zderzyli się ze sobą, więc bajdurzenie o kierowcach i niedobrych pieszych jest w tym przypadku nie na miejscu. Na Mieszka I są ścieżki dla rowerów ale "zebeściaki" jadą po ulicy i jeszcze bluzgają na kierowców. Może dla tego, że po ścieżkach łażą "święte krowy" i z kolei bluzgają na rowerzystów. Dopóki ludzie nie zaczną myśleć, to będzie tak zawsze.
2016-04-05 10:02:19
a
Ja rowerzysta w sobotę- Pani zajechała mi drogę tak, że wjechałem jej w kufer. Na ścieżce rowerowej wokół Arkonki Pan z pieskiem po jednej stronie zwierzę na niewidocznej cienkiej smyczy po drugiej stronie. Przejechałem po smyczy. Wyjazd z Rajskiego Ogrodu na Wojska Polskiego przecinający ścieżkę- zapomnij, że cię ktoś wpuści jesteś intruzem. Wystarczy jak na jeden dzień?
2016-04-05 09:54:06
do @wtz...
Czy to pieszy czy rowerzysta mają obowiązek przed wejściem lub wjazdem na jezdnię r o z e j r z e ć się!!! Tak głosi Konwencja Wiedeńska którą PL podpisała! Rowerzysci wjeżdżają w poprzek jezdni ulicznej bez zachowania jakijkolwiek ostrożności. Najpierw musi ich zginąć XXXL a dopiero wóczas zaczną mysleć oni,prezesi klubów, policja i drogowcy!
2016-04-05 09:48:00
Bicki
Z artykułu niewiele wiadomo więc wstrzymajcie się z krytyką rowerzysty czy kierowcy, bo nie wiadomo kto wymusił pierwszeństwo.
2016-04-05 09:37:44
Rowery
Rowerzyści jeżdżą, jak chcą. Nie zsiadają z roweru przed przejściem dla pieszych, nie respektują sygnalizacji świetlnej, a jak im się zwróci uwagę, to jeszcze niekulturalnie się odezwą, a i porysować lakier samochodu potrafią.
2016-04-05 08:56:22
wtz
Tu wszystkie przejścia mają, też przejazdy dla rowerzystów. Więc zanim ktoś zacznie bluzgać na rowerzystę(Jak w poprzedniej informacji) to może niech się zastanowi czy winy nie ponosi kierowca ..