poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wyleci z akademika za antyislamskie naklejki

Wyleci z akademika za antyislamskie naklejki

Wyleci z akademika za antyislamskie naklejki
Data publikacji: 2016-01-22 13:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:34
Wywietleń: 1675 108233

Student Uniwersytetu Szczecińskiego musi opuścić akademik przy ul. Kordeckiego za przyklejanie naklejek z hasłem "Nie dla islamizacji Europy" na drzwiach studentek z Turcji. O sprawie poinformowało Radio Szczecin. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób student tłumaczył swoje zachowanie prorektorowi ds studenckich, prof. Jackowi Buko.

Po otrzymaniu zgłoszenia o incydencie administracja akademika powiadomiła władze uczelni.

- Natychmiast na podstawie nagrań z monitoringu ustalono tożsamość jednego z dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to działanie. Mężczyzna ten jest studentem Uniwersytetu Szczecińskiego, zamieszkującym w akademiku przy ul. Kordeckiego - informuje Julia Poświatowska, rzeczniczka prasowa US. - Drugi z mężczyzn nie jest studentem naszej uczelni, na terenie obiektu przebywał na zaproszenie studenta US.

Ze studentem spotkał się prorektor. Odebrał mu prawo do zamieszkiwania w akademiku - za naruszenie zasad współżycia społecznego w domu studenckim.

- Z wyjaśnień przedstawionych przez studenta podczas spotkania z prorektorem wynika, iż jego działania nie miały być skierowane przeciwko konkretnym osobom - dodaje Julia Poświatowska. ©℗

(as)

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego" i e-wydaniu z dnia 25 stycznia 2016 roku

Fot. Robert Stachnik

 

Komentarze

przykre
Uniwersytety, zamiast być ostoją wolności słowa, stały się skostniałymi instytucjami i sługami poprawności politycznej.
2016-01-23 23:53:14
tylko pytam...
Czy to już oznacza WOLNOŚĆ SŁOWA???Czy to nie jest złamanie Konstytucji przez prorektora? tylko pytam...
2016-01-23 16:43:45
tomek atomek
Sobieski tez byl przeciwko islamizacji Europy
2016-01-23 02:38:14
Boromeusz_
Przecież każdemu wolno być przeciwko islamizacji Europy. Ja osobiście też jestem przeciwko "islamizacji Europy". Tak czy nie - co za różnica ? Jeden jest za islamizacją - czyli "Tak", a inny przeciwko islamizacji - czyli "Nie". Każdy pogląd jest dopuszczalny i równouprawniony. Dlaczego osoba tak naprawdę poznająca dopiero świat ma być represjonowana za wyrażenie jednego z możliwych poglądów. Dlaczego musimy się BAć !, że nasz pogląd jest inny niż wpajany przez prorektora (w tym wypadku) ? Pytanie jest czy koleżanki studentki z Turcji są za islamizacją Europy czy nie. Jeżeli są za islamizacja Europy to spokojnie mogą taki komunikat nakleić na drzwiach młodego studenta o treści "Tak dla islamizacji Europy". Po co zaraz polowanie z nagonką ? Czy komunikat o treści "Nie dla islamizacji Europy" jest zakazany ? Czy ISLAMIZACJA EUROPY to jet to co ludziom jest potrzebne do szczęścia ? Czy Pan Rektor ma ambicje propagandysty z czasów przewodniej roli PZPR ? Pan Rektor ma chyba poważniejsze zajęcia niż paprać się w Europolitgramocie za pieniądze podatników i czesne studentów.
2016-01-22 23:43:01
Ja też jestem przeciw islamizacji Europy
Pierwsza ofiara najazdu islamskiego w Szczecinie. Trzymaj się chłopie! Na pewno na mieście znajdziesz jakiś pokoik do zamieszkania. Niestety jako nie-nachodźca będziesz musiał sam za niego zapłacić.
2016-01-22 20:22:32
Pytam, bo nie wiem?
Czy za antykatolickie, czy antychrześcijańskie też by wyleciał?
2016-01-22 17:56:26
MO997
To słuszna decyzja. Za swoje czyny trzeba ponosić konsekwencje!Słyszałem jego tłumaczenia - beznadzieja!
2016-01-22 16:58:42
Kara
Skoro działania studenta były podyktowane troską o jakość Europy, jako jego ojczystego kontynentu, a nie chęcią obrażania narodowości innych mieszkańców akademika, to studentowi należy się jedynie ustne upomnienie. Ciekawe, jaką karę dostałby za podobny czyn, gdyby odbył się w kraju islamskim i dotyczył katolików ;)
2016-01-22 16:39:37
Paweł
No to zaczyna się, V kolumna folksdojczów wprowadza cenzurę.
2016-01-22 16:18:27