sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wygrać Szczecin

Wygrać Szczecin

Wygrać Szczecin
Data publikacji: 2015-11-13 10:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 1095 37214

„Wygrać Szczecin", to hasło tegorocznej edycji Westivalu. Organizatorzy chcą zachęcić mieszkańców do debaty na temat dobrej architektury. Pragną też znaleźć odpowiedź na pytanie czym ona jest, skąd się bierze, jak może się przyczynić do rozwoju miasta.

Westival zacznie się 13 listopada o godz. 18 w festiwalowym miasteczku stworzonym na pasie zieleni naprzeciwko Centrum Dialogu Przełomy. Wydarzeniem inaugurującym będzie otwarcie wystawy, prezentującej budynki nominowane do nagrody Miesa van der Rohe 2015, przyznawanej co dwa lata najlepszym obiektom Unii Europejskiej. W tym roku laureatką została siedziba Filharmonii Szczecińskiej.

W sobotę, o godz. 9.30, rozpocznie się zwiedzanie hali widowiskowo-sportowej Azoty Arena przy ul. Szafera. O godz. 12, na spacer „Manhattan muzycznie, modernistycznie" zaprasza znany szczeciński przewodnik Przemek Głowa. Start przed siedzibą SARP (ul. Mariacka 10) a dalej zwiedzający zobaczą i posłuchają opowieści o filharmonii, Hotelu Park, Domu Marynarza, osiedlach: Grabowa, Przy parku, Pionierów, Niecka Niebuszewska i Manhattanie, Parku Dendrologicznym, Techno Parku.

O godz. 17 w Westival Forum w miasteczku festiwalowym odbędzie się panel dyskusyjny „Demokracja inwestowania w przestrzeń". Przewidziano także warsztaty dla studentów „Szczecin przyszłości-przyszłość Szczecina. Łasztownia", a także dla dzieci. Program imprezy został rozłożony na trzy listopadowe weekendy. Westival potrwa do 29 listopada. Więcej informacji na www.westival.pl.

(szymw)

Komentarze

Wszystko tylko nie modernizm, czyli architektura pudeka po butach.
Jedyna ostatnio iskierka nadziei remont hotelu piast....
2015-11-13 15:11:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi