środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wśród mogił

Wśród mogił

Wśród mogił
Data publikacji: 2017-08-22 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-23 08:59
Wywietleń: 1105 288844

Miasto inwestuje w nekropolię w Zdrojach. Głównie w remonty cmentarnych alei. To wyjątkowo kosztowne prace, skoro właśnie trwająca przemiana zaledwie 65 metrów bieżących pochłonie blisko 73 tysiące złotych.

To kameralna, niewiele ponad 3-hektarowa nekropolia (d. Finkenwalde). Położona nieco na uboczu: w rejonie ul. Cedrowej i Poległych. Starsza od Cmentarza Centralnego, ale pozbawiona jego historycznych pomnikowych walorów - nawet kaplicy żałobnej. Cmentarz jest otwarty, ale niemal wyłącznie na tzw. dochowania.

Od ub. roku miasto przeznacza środki na renowację tej nekropolii: fragmentarycznie, etapowo. Wyremontowano jej ogrodzenie (koszt: 35 tys. zł), a także nawierzchnie wybranych alei, w tym głównej. Jednak na niewielką - niespełna 1,5 tysiąca m kw. - skalę.

Zakres obecnej inwestycji również nie poraża. Chodzi bowiem o budowę odwodnienia oraz utwardzenie ledwie 65 m bieżących alei. Czyli o kroplę w morzu potrzeb koniecznych do zrobienia. Jednak administrator nekropolii - Zakład Usług Komunalnych - ostrzega: „Do końca miesiąca możliwe są utrudnienia na cmentarzu w Zdrojach. Powodem jest remont alejek".

Zatem, kto ma w planach spacer na groby bliskich pochowanych na terenie tej nekropolii, niech uważa. Trwają tam prace ziemne i wykopy ledwie symbolicznie oznaczone biało-czerwoną taśmą: nie ma żadnych dodatkowych i bardziej trwałych zabezpieczeń.

(an)

Fot. ZUK

Komentarze

Kokon
1 mb rowu za ponad 1 tysiąc złotych?! Tylko ZUK tak ceni swoich wykonawców. Ciekawe dlaczego? Takiej lekkiej rączki, nie mylić z lepką, nie ma nikt kto nie dysponuje publicznymi środkami.
2017-08-23 07:54:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi