niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wsparcie przerosło oczekiwania

Wsparcie przerosło oczekiwania

Wsparcie przerosło oczekiwania
Data publikacji: 2015-09-21 12:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:17
Wywietleń: 910 22709

Ponad sto osiemdziesiąt tysięcy złotych - to efekt całorocznej pracy Stowarzyszenia „Siatkarze dla Hospicjum", które od ośmiu lat organizuje różnego rodzaju akcje charytatywne. Dzięki zebranym pieniądzom udało się zakupić m.in. dwa samochody oraz sprzęt rehabilitacyjny dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Sztandarowym projektem „Siatkarzy dla Hospicjum" jest Mecz Gwiazd. W tym roku przyciągnął on do Azoty Areny komplet widzów. Do tego doliczyć trzeba także m.in.: sportowe turnieje amatorskie, aukcje na Allegro. 

- W tym roku wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania - mówi Maciej Sośnicki, prezes „Siatkarzy dla Hospicjum". - Po konsultacjach postanowiliśmy zebrane fundusze przeznaczyć na wsparcie pracy rehabilitantów. Pobiliśmy rekord, jeśli chodzi o uzyskaną kwotę, aż się boję pomyśleć, jaki będzie przyszyły rok. Podnieśliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. To, co udało się się zrobić to efekt pracy wielu osób, ale przede wszystkim sponsorów i tych, którzy brali udział w licytacjach, naszych wydarzeniach, przyszli na „Mecz Gwiazd", frekwencja nas bardzo zaskoczyła.

Oprócz aut: Fiata Qubo i Skody Roomster, hospicjum wzbogaciło się także o urządzenie do masażu podciśnieniowego, zmniejszającego obrzęki limfatyczne oraz o sprzęt do fizykoterapii - dzięki laserom szybciej goją się rany, a wytwarzane pole magnetyczne przyspiesza wzrost kostny przy złamaniach.

Stowarzyszenie współfinansowało także wyjazd „śladami Andersena" dla rodzin hospicyjnych, a także Marsz-o-Bieg, który 12 września odbył się na Jasnych Błoniach.

Już teraz wiadomo, że kolejny Mecz Gwiazd odbędzie się 21 maja 2016 r. Kogo będzie można zobaczyć na parkiecie? To oczywiście niespodzianka. ©℗

(kol)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: hospicjum wzbogaciło się m.in.  o urządzenie do masażu podciśnieniowego, zmniejszającego obrzęki limfatyczne oraz o sprzęt do fizykoterapii - dzięki laserom szybciej goją się rany, a wytwarzane pole magnetyczne przyspiesza wzrost kostny przy złamaniach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi