piątek, 22 września 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wracając do domu złapali złodzieja

Wracając do domu złapali złodzieja

Wracając do domu złapali złodzieja
Data publikacji: 2017-09-12 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-13 08:15
Wywietleń: 600 291836

Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał mieszkaniec Pyrzyc, który został zatrzymany dzięki szybkiej reakcji dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach i Komisariatu Policji w Lipianach. Funkcjonariusze mimo, że byli poza służbą, podjęli pościg za sprawcą. Zatrzymanemu mężczyźnie grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Pyrzycach, w nocy z soboty na niedzielę (10 września). Dwaj funkcjonariusze, st. asp. Artur Jaskulski – Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach oraz sierż. Rafał Słomiński z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Lipianach, przebywali w czasie wolnym od służby, wracając do swoich domów.

W pewnym momencie, przy jednej z ulic usłyszeli odgłosy głuchych uderzeń, dobiegających z rejonu placówek handlowych. Gdy podeszli bliżej, zauważyli mężczyznę, który za pomocą łomu próbował włamać się do jednego ze sklepów. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Włamywacz na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu sprawca został zatrzymany i przekazany w ręce umundurowanych kolegów z pyrzyckiej komendy. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany.

Po wytrzeźwieniu 22 latkowi przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Ł.T

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Od dnia 25.10. 2015 roku...
Brawo dzisiejsi Policjanci... i tak dalej trzymac !!
2017-09-13 00:28:14
;)
Własnie, służba to nie praca, to poświęcenie również w czasie wolnym od obowiązków służbowych. Warto o tym pamiętać - brawo dla policjantów.
2017-09-12 12:02:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi