piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wojskowa krzepa

Wojskowa krzepa

Wojskowa krzepa
Data publikacji: 2015-09-28 18:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:24
Wywietleń: 1325 24425

Całe życie w wojsku robi swoje. Pewnie dzięki temu pani Helena Kaźmierczak jest w tak dobrej formie. Upieczona stulatka już zapowiada, że chce żyć jeszcze dłużej.

W skromnym bloku przy ulicy Bandurskiego w Szczecinie mieszka pani Helena Kaźmierczak. W miniony piątek skończyła 100 lat, uroczystość urodzinowa miała miejsce właśnie w jej domu. W otoczeniu najbliższej rodziny oraz gości z urzędu opowiadała o swoim życiu.

- Przyjechałam ze wsi sandomierskiej do Warszawy i tam wyszłam za mąż - mówi pani Helena. - W 1941 uciekliśmy ze stolicy. Chowaliśmy się w dołach, polach przed samolotami. Potem trafiliśmy do Legnicy i tam mąż zgłosił się do wojska, a ja do szkoły wojskowej. Od 1956 roku jesteśmy w Szczecinie, odgruzowywałam miasto - śmieje się jubilatka.

Pani Helena jest zadowolona z życia w Szczecinie, najbardziej zachwyca ją ilość zieleni i parków w mieście. Oprócz tego, nasza jubilatka ma też inny powód do szczęścia.

- Mam jednego syna, troje wnucząt i dwoje prawnucząt - opowiada. - Do tego pod Ostrowcem Świętokrzyskim mieszka moja siostra, która ma 103 lata. To chyba u nas rodzinne.

Na co dzień pani Helena pomaga synowej, czasem gotuje, ale przede wszystkim pracuje w ogródku. Do tego stara się być na bieżąco.

- Bardzo interesuję się polityką, nie opuszczam żadnego dziennika telewizyjnego - mówi. - Kurier codziennie muszę mieć! ©℗

(kal)

Na zdjęciu: Prawnuk Kamil, wnuczka Joanna i pani Helena.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską