wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wojewoda pokazał Powstanie Warszawskie

Wojewoda pokazał Powstanie Warszawskie

Wojewoda pokazał Powstanie Warszawskie
Data publikacji: 2017-08-02 22:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:37
Wywietleń: 828 284472

Do 11 sierpnia w gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie możemy obejrzeć wystawę multimedialną zatytułowaną "W 73. rocznicę  rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego”.

- Nie możemy zapomnieć o tych wielkich, a zarazem tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się 73 lata temu w Warszawie – mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski – Powstańczy zryw, który wówczas porwał tylu warszawiaków, to dowód na ich ogromną, godną podziwu i pamięci miłość do Ojczyzny. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@"tylko odpowiadamy"...
Nie wy dżwigaliście Moją Ojczyznę z ruin! Ale to WY wprowadzacie Bezprawie i Niesprawiedliwość oraz faszyzujące bojówki ONR na ulicach!
2017-08-03 17:55:41
pras
Zryw to odpowiednie słowo. Należałoby dodać, bezmyślny. Gdyby"tylu warszawiaków" tak kochało Ojczyznę, wcześniej pomyśleliby o tysiącach wymordowanych cywilów, w nagrodę za ten "zryw".
2017-08-03 14:00:33
Tylko odpowiadamy...
To i inne Powstania... potrzebne byly po to, by dzisiejsza Polska mogla byc po raz kolejny Wolna, Demokratyczna i jak najbardziej Prawa i Sprawiedliwa ! A jesli cos Ci w tej dzisiejszej RP jeszcze nie pasuje... to granice i na Wschod sa juz otwarte - a wiec udanej podrozy...!!
2017-08-03 11:30:59
Jakób
@ Gość - miałem na myśli powstańców warszawskich z 1944. Wszystkich zostało chyba ok. 1500, nie tylko w Polsce ale i za granicami kraju. Pozwolę sobie tu strawestować maksymę ks. Twardowskiego" Śpieszmy się ich szanować, tak szybko odchodzą".
2017-08-03 11:24:35
tylko pytam...
Zginęło 200 tysięcy cywilów... W styczniu 1945r. na ulicach i placach walało się ca' 60 000 nadgniłych trupów... Palono je na stosach w różnych punktach Miasta Ruin...Komu potrzebne było to powstanie- nieuzgodnione z aliantami? Czy to nie powinna być żałoba narodowa? Jest czym się chwalić? tylko pytam...
2017-08-03 09:18:18
Gość
Pytanie do Jakoba A sa to Powstancy Warszawscy... czy po powstaniu Szczecinskim...??
2017-08-03 00:06:38
Jakób
A wojewoda pamiętał o powstańcach mieszkających w Szczecinie? Żyje ich tu jeszcze ok. dziesięciu.
2017-08-02 22:41:20