sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wódka na prom nie wjechała

Wódka na prom nie wjechała

Wódka na prom nie wjechała
Data publikacji: 2017-03-21 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:13
Wywietleń: 1275 225636

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Świnoujściu w tamtejszym Terminalu Promów Morskich zatrzymali dwa transporty z nielegalnym alkoholem. W sumie 2160 litrów wódki dwa dni z rzędu usiłowali przemycić ci sami sprawcy.

W miniony piątek (17 marca) w godzinach wieczornych, funkcjonariusze OC zatrzymali do rutynowej kontroli samochód dostawczy renault master jadący na prom do Szwecji. Kierowca zadeklarował, że przewozi nim zwoje wełny mineralnej. Po obejrzeniu tylnej części auta, celnicy postanowili ją szczegółowo zrewidować. Po zdjęciu kilku warstw wełny, znaleźli imitującą paczkę płyt MDF skrzynię, a w niej... 360 trzylitrowych opakowań „Boris Jelzin Vodka" bez polskiej akcyzy.

Nazajutrz – także wieczorem – funkcjonariusze zauważyli, że w terminalu znów pojawił się ten sam pojazd, którym poprzedniego dnia przewożony był nielegalny alkohol. Jego kierowca przesiadł się do stojącego na parkingu opla movano i próbował nim odjechać. Funkcjonariusze go jednak zatrzymali i skontrolowali bagażnik samochodu. Pod zgrzewkami z piwem znaleźli kolejne 360 trzylitrowych opakowań lewej „Boris Jelzin Vodka"

– W sumie ujawniono i zatrzymano 2160 litrów nielegalnego alkoholu o szacunkowej wartości 115 920 złotych, w stosunku do którego kwota niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi 46 202 złotych – informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

(mag)

Wódka na prom nie wjechała Wódka na prom nie wjechała Wódka na prom nie wjechała Wódka na prom nie wjechała Wódka na prom nie wjechała

Komentarze

Eskimosi,
A moze to dopiero "czubek" gory lodowej... gdzie reszte poprzewozi sie w innych Autach tak osobowych jak i ciezarowych - przez 7 dni w tygodniu !!
2017-03-21 21:20:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi