piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie
Data publikacji: 2016-03-28 10:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:39
Wywietleń: 921 126059

Na początek wiosny i okres Świąt Wielkanocnych specjalne atrakcje przygotował Ogród Zoologiczny w Ueckermünde. Jak zawsze zaprasza gości z Polski.

W budynku wejściowym ogrodu czynna jest wystawa jaj: od malutkich jaj sikorek po wielkie, kolorowe jaja strusia. Można też zobaczyć jajka kosów, sów, kur, gęsi, czapli, kaczek, bażantów, flamingów itd., itp. Tuż obok czynne jest przedszkole króliczków, a w Akwarium Zalewu Szczecińskiego – wystawa obrazów „Widoki wodne”.

28 marca ogród zaprasza na pokazowe karmienie zwierząt: wydr (godz. 11), lam (godz. 13), uisti białouchych (godz. 13.15), lwów (godz. 14), surykatek (godz. 14), psów dingo (godz. 14.30), alpak (godz. 15). W wielkanocną niedzielę i poniedziałek ogród wypełnią buziopisanki, czyli pomalowane buzie wszystkich chętnych dzieci. Gości przywita wielkanocny królik.

Dyrekcja ogrodu informuje, że wraz z wiosną powiększyła się rodzina lam. Rodzicami zostali Karl i Fiona. Na świat przyszły też młode kangury i już wystawiają łebki z maminych toreb. 
Ogród znajduje się przy Chausseestrasse 76. Czynny jest codziennie od godz. 10 do 18.

2 kwietnia (godz. 9.30) pracownicy ogrodu zapraszają na sadzenie drzewek, wiosenne porządki, sprawdzanie placów zabaw i grillowanie dla pomocników (godz. 12). Jako że każdego roku jest duża liczba chętnych do pomocy, proszą o potwierdzenie uczestnictwa do 1 kwietnia (kontakt@tierpark-ueckermuende.de). Do posadzenia jest 1500 drzewek i roślin. Trzeba zabrać ze sobą dobry humor oraz (w miarę możliwości) łopatę i grabie.


1 kwietnia od godz. 12 czynny będzie w ogrodzie bufet azjatycki. W zoo w Ueckermünde wszystkie objaśnienia są także w języku polskim, podobnie jak strona internetowa ogrodu. W kasie pracują panie Beata i Bożena, pomocą służy też pani Agata (+4939771549417).

Tekst i fot. (b.t.)

Na zdjęciu: Lwica Noemi i lew Pazur. Wiosenne zaloty w Ueckermünde. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską