czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wigilia marynarska [GALERIA]

Wigilia marynarska [GALERIA]

Wigilia marynarska [GALERIA]
Data publikacji: 2015-12-18 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:31
Wywietleń: 1465 63502

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatni piątek przed świętami Bożego Narodzenia w siedzibie Polskiej Żeglugi Morskiej w Szczecinie odbyło się spotkanie opłatkowe. Oprócz pracowników PŻM przybyli przedstawiciele lokalnych władz, instytucji, stowarzyszeń oraz firm z branży morskiej.

– Był to rok bardzo ciężki dla żeglugi, jeszcze cięższy niż poprzedni, ale daliśmy sobie radę – mówił Paweł Szynkaruk, dyrektor naczelny PŻM. – W przyszłym rozpoczynamy realizację programu inwestycyjnego na lata 2015-2020. Bardzo nowoczesne, innowacyjne jednostki będą wchodziły do eksploatacji. Pierwsza – „Armia Krajowa” – już w drugiej połowie stycznia.

Dyrektor podkreślił, że przedsiębiorstwo, podobnie jak inni armatorzy, zmaga się z rekordowo niskimi indeksami frachtowymi. Wyraził przekonanie, że z załogą PŻM, gotową do działania w trudnych warunkach pogodowych, ale i w trudnych czasach, burza gospodarcza zostanie pokonana.

– Mam nadzieję, że za rok nastroje będą lepsze – dodał, przypominając, że 2016 będzie rokiem jubileuszu, 65-lecia PŻM. – Życzę wszystkim, również tym, którzy nie mogą z nami być, pomyślności. Życzę załogom statków, by bezpiecznie wracały do domów.

Przewodniczący Rady Pracowniczej PŻM kpt. ż.w. Mirosław Folta złożył życzenia również w imieniu Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

– Nie mógł tu być, ale łączy się z nami – powiedział kapitan Folta. – Rada Pracownicza PŻM już współpracuje z ministrem gospodarki morskiej, bardzo nam przychylnym. Przyłączam się do życzeń dyrektora naczelnego: w nie takich sztormach dawaliśmy sobie radę i teraz też damy. Oby ten przyszły rok był lepszy od mijającego.

Na marynarskiej wigilii nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa. Ks. prałat Aleksander Ziejewski i duszpasterz ludzi morza ks. Stanisław Flis złożyli życzenia, poprowadzili modlitwę i pobłogosławili opłatki. Baltic Neopolis Quartet wykonał kolędy. ©℗ (ek)

Fot. Ryszard Pakieser

Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA] Wigilia marynarska [GALERIA]

Komentarze

Boża opieka
Od dawna statki, czy to handlowe, czy kutry rybackie, były błogosławione przed wyjściem w morze, a w nadmorskich miejscowościach od zawsze powstawały kapliczki, to normalne, taka wielowiekowa tradycja. Jak ktoś ma obsesję na tym punkcie, to powinien zmienić swoje poglądy lub zacząć bardziej zastanawiać się nad tym, co ma napisać. P.S. Roger, komuniści też byli, spokojna głowa ;)
2015-12-21 08:31:53
roger
lecz sie gościu. komuniści mieli być??????? poczytaj co to jest Bożę Narodzenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015-12-18 20:41:03
marynarz
Na marynarskiej wigilii nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa..... jak zwykle zabrakło marynarzy.
2015-12-18 20:11:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny