sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Wigilia ludzi morza

Wigilia ludzi morza [GALERIA]

Wigilia ludzi morza
Data publikacji: 2015-12-20 19:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:31
Wywietleń: 1448 65987

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, w sobotę w szczecińskim klubie Stella Maris odbyło się świąteczno-wigilijne spotkanie. To coroczna tradycja Apostolstwa Ludzi Morza, które od wielu lat działa przy kościele morskim p.w. Św. Jana Ewangelisty.

Poczęstunek przygotowali wolontariusze, którzy opiekują się marynarzami przypływającymi do szczecińskiego portu, a chcącymi skorzystać z gościny klubu. Na spotkanie przybyli przedstawiciele różnych morskich środowisk i organizacji, w tym szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich. Była modlitwa, dzielono się opłatkiem, składano życzenia, wspominano. Zaśpiewano kolędy, ale też morskie i żeglarskie piosenki.

Do klubu zawitali żeglarze i marynarze, w tym kilkuosobowa grupa ze statku "Arklow Beach", który akurat cumuje w Szczecinie. To nowa jednostka, zbudowana w 2014 roku. Jej kapitan jest Holendrem, a załoga - międzynarodowa.

- Transportujemy nawozy, w poniedziałek wypływamy ze Szczecina - powiedział Filipińczyk Jojo Padua, który na statku pracuje jako kuk (kucharz).

W sobotni wieczór zgłosił się też kapitan drobnicowca "Ennio Marnix", cumującego przy nabrzeżu Angielskim. Zapowiedział przybycie grupy w niedzielę.

- Obecnie pomaga łącznie około 30 wolontariuszy - poinformował ksiądz Stanisław Flis, duszpasterz ludzi morza.

Marynarze dowożeni są z portu (i odwożeni na statek) busem. Jak nam powiedział jeden z wolontariuszy, przydałby się w klubie jeszcze jeden kierowca. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza Wigilia ludzi morza

Komentarze

@kuk
O co ci chodzi? Przecież kucharz okrętowy to kuk. Zajrzyj do słownika.
2015-12-21 13:06:32
Stopy wody pod kilem
Patrzcie i uczcie się lewacy, jak niezbędna w życiu człowieka jest religia i kościół. Choćby w przypadku morskiej wspólnoty.
2015-12-21 11:35:25
kuk
pracuje jako kuk !!!!!!!!! a może jako kukuk porażająca znajomość tematu, zresztą nie pierwszy raz żenujące
2015-12-20 22:29:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską