czwartek, 22 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wielkie granie na Łasztowni!

Wielkie granie na Łasztowni! [GALERIA, FILM]

Wielkie granie na Łasztowni!
Data publikacji: 2018-01-14 16:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:43
Wywietleń: 1733 309479

Od godz. 14 na szczecińskiej Łasztowni trwa 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo niskiej temperatury i chłodnego wiatru do miejsca, w którym odbywają się główne wydarzenia imprezy - nadciągają coraz większe tłumy uśmiechniętych szczecinian z przyklejonymi na kurtkach serduszkami.

- Przyszłam tutaj, ponieważ WOŚP jest to fantastyczna akcja - mówi Jadwiga Kilian. - Uczestniczę w niej od wielu lat. Cieszę się, że mogę mieć jakiś wkład w pomoc dla naszych kochanych dzieci. Jest to piękna i szlachetna inicjatywa dobrych ludzi. Panu Owsiakowi należą się wielkie podziękowania za ogrom pracy na rzecz potrzebujących.

Natomiast od rana m.in. na ulicach Szczecina pracuje dziesięć sztabów wolontariuszy zaangażowanych w zbiórkę.

- Od dziesięciu lat udzielam się charytatywnie w Orkiestrze - mówi Marta Kamińska, wolontariuszka WOŚP. - Ludzie bardzo chętnie wrzucają do naszych puszek pieniążki. Moja praktycznie jest już pełna. Mam nadzieję, że szczecinianie do samego końca imprezy będą tak hojni.

W miasteczku lotniczym stoi samolot "Wilga", na którym pojawiło się już sporo przyklejonych wośpowych serduszek. Atrakcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Rozpalone zostało ognisko, przy którym ogrzewają się i pieką kiełbaski uczestnicy wydarzenia.

Nie brakuje też atrakcji sportowych. Także w Szczecinie odbył się bieg „Policz się z cukrzycą". Bito także rekord w jeździe na rowerach spinningowych. W strefie sportowej obywają się rownież spotkania ze znanymi sportowcami.

W miasteczku ratowniczo-medycznym odbywają się prezentacje, pokazy, porady medyczne i instruktaże pierwszej pomocy. Można obejrzeć z bliska pojazdy i sprzęt służb mundurowych: Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, OSP Szczecin-Śmierdnica, WOPR Szczecin, jest Pomorskie Towarzystwo Ratownicze, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W Sali Iluzjon Starej Rzeźni występują szczecińskie zespoły, a w przerwach między koncertami są prowadzone licytacje fantów i przedmiotów przekazanych na WOŚP - m. in. spływ kajakiem z Aleksandrem Dobą, podstawowy kurs spadochronowy, loty widokowe samolotem, rejs po Bałtyku i trzy suknie ślubne.

Tradycyjne Światełko do nieba z fajerwerkami - jak zawsze - o godz. 20.

Organizatorem wydarzenia są: gmina Szczecin i Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerami - Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Szczecińskie Centrum Treningu Personalnego.
(KK)

Fot. Grzegorz Siwa, Marta Teszner

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WOŚP W NASZEJ GALERII

Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni! Wielkie granie na Łasztowni!

Komentarze

?
Do ;-( I przed i po sylwestrze .oraz na lasztowni to petardy odpalaja Ci sami idioci
2018-01-15 16:09:39
gg
@taka prawda : skonsultuj się z lekarzem bo farmaceutą już nie pomoze,a i adoptuj wszystkie chore dzieci i je utrzymuj ,szantarz psychiczny i wymuszanie kasy to masz co niedzielę w w wiadomej instytucji .jak ci nie pasują polskojęzyczne media wynocha na ruski mir do władimira, tam bedzie ci dobrze
2018-01-15 10:33:28
abc
@nie nowoczesny sie czepiłes "ojca" dyrektora z Torunia
2018-01-15 10:31:29
;-(
@Owsiki ,powiedz to tym co tydzien przed i tydzien po sylwestrze napier.. petardami,a jesli twoj nick wynika z choroby zalecam wizytę u proktologa i badanie per rectum
2018-01-15 10:30:52
Pl
Super idea, fajna atmosfera, dużo przyjaciół, mile spędzony czas na wolnym powietrzu : )
2018-01-15 07:47:44
Zły
Atrakcja goni atrakcję. Można popatrzeć na wóz strażacki, dać sobie spuścić krew.
2018-01-14 23:57:45
Owsiki
Debile owsiakowe petardami na lasztowni straszycie mojego psa.on tez ma prawo do zycia bez stresu
2018-01-14 20:36:05
taka prawda
Najpierw walczą o prawo do mordowania nienarodzonych noworodków, a potem szantażem psychicznym wymuszają pieniądze na leczenie noworodków. Oto filozofia lewactwa, polskojęzycznych mediów i przygłupawych lemingów!
2018-01-14 20:09:24
nie nowoczesny
bardzo dobrze bo to jest prywatna impreza pewnego oszołoma i nikogo to nie interesuje
2018-01-14 19:38:39
;-)
@bolo:pogoda nie sprzyja oraz sam dojazd/dojście na Łasztownię ,to jest dobre miejsce na imprezy ale wiosną latem ,WOŚP powinno byc gdzies bliżej centrum np Jasne Błonia
2018-01-14 17:48:45
Bolo
Kompletna klapa wiecej zbierajacych niz dajacych
2018-01-14 16:58:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy