piątek, 18 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > W trosce o człowieka

W trosce o człowieka

W trosce o człowieka
Data publikacji: 2017-03-30 21:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:24
Wywietleń: 229 229743

W piątek (31 marca) rozpoczyna się III Tydzień Pracy Socjalnej organizowany przez Katedrę Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Hasło tej edycji: "W trosce o człowieka".

I tak w pt. o g. 10 na Wydziale Humanistycznym przy ul. Krakowskiej rozpocznie się wykład zatytułowany "Opieka nad osobami starszymi - rozwiązania polskie i skandynawskie".

Od poniedziałku większość wydarzeń rozegra się w Instytucie Pedagogiki przy ul. Ogińskiego 16/7. W programie m.in. spotkanie z uczniami szkolnych kół wolontariatu (3 IV), warsztaty z psychoterapuetką o pracy z osobami z traumą i kurs pierwszej pomocy (4 IV), uroczyste otwarcie regału książkami (5 IV) czy spotkanie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (6 IV).

(as)

Na zdjęciu: Elementem Tygodnia Pracy Socjalnej będzie kurs pierwszej pomocy.

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

hmm.
Pan jest inwalidą od czasu II WŚ, więc został nim do 4 roku życia, należy współczuć, ale za czasów PO nie pisał Pan takich komentarzy.
2017-04-04 11:32:52
W kaczej RP nie ma opieki...
nie ma opieki nad starcami.Ja mam 76 lat i jestem inwalidą od czasu II WŚ.Nikt nigdy mnie nie zapytał czy potrzebuję jakiejś pomocy.Lekarze nawet cisnienia nie sprawdzają tylko pytają co zapisać... Teściową, bezwładną, musimy opiekować się sami.Lekarka pierwszej pomocy ledwie "załatwiła " dla niej szpital. Tam po kilku godzinach zapisali jej środki przeciwbólowe i wyrzucili do domu na IV piętro.Za własne pieniądze kupilismy łózko przeciwodleżynowe,rehabilitanta itp.Na dom starców u arcyDzieńgi nas nie stać.... Po co młodym zatruwać umysły durnowatymi wykładami?Praktyka jest diametralnie inna.
2017-03-31 09:07:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Mistrzostwa Europy w siatkówce coraz bliżej
Splash of Colors
Pożegnaliśmy żaglowce
Poprzedni Następny

Nekrologi