poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > W obronie wolnych sądów w Szczecinie

W obronie wolnych sądów w Szczecinie [GALERIA]

W obronie wolnych sądów w Szczecinie
Data publikacji: 2017-11-24 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-25 23:49
Wywietleń: 2255 302562

Kilkaset osób przybyło o godz. 19 przed sąd na Placu Żołnierza w Szczecinie, żeby wziąć udział w manifestacji w obronie wolnych sądów. Pikietują pod hasłem: „Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska". Podobne zgromadzenia w tym czasie odbywają się w wielu miastach.

W Szczecinie protest rozpoczął się odśpiewaniem hymnu. Zgromadzeni krzyczą „Nie ma zgody na PiS-u metody. Hańba, hańba...", „Jest nas dużo, będzie więcej" „Wolne sądy!". Na transparentach zaś wznoszą m.in. hasła: „III RP - Tak, II PRL - Nie". „PiS ustawia sądy pod swoje poglądy", „Solidarni z Lechem", „Konstytucja", „Polityczne sądy, polityczni więźniowie".

(sag)

Fot. Grzegorz SIWA

W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie W obronie wolnych sądów w Szczecinie

Komentarze

ja
na zdjęciu glownym stoja pod gmachem -symbolem pzpru z prlu...ten budynek dobrze pamiętają stoczniowcy."My budynku nie oddamy my komune w sercach mamy"????"???Moze i dobrze ,ze widza to młodzi szczecinienie...
2017-11-25 23:05:56
ja
pewnie chodzi tym piketującym o wolne i niereformowalne sady.Szczecin to niestety jedno z najbardziej postkomunistycznych miast dlatego tak kiepsko się rozwija.
2017-11-25 23:00:08
Obserwator
Suweren woli Galaxy. Na razie.
2017-11-25 18:37:22
taka prawda
W TVN-nie najczęściej występują...pisiory, bo nikt nie chce oglądać szczekaczki Kurskiego tzw. kurwizję czyli: TVP1,2.Info
2017-11-25 15:03:33
Jarun
Dlaczego PiS nie chce aby sędziowie byli wybierani w wolnych wyborach ? Kaczor jest chory na władzę. A przeciwnicy (skompromitowany KOD, Nowośmieszna) to ubecja, balonik spec-służb. Tylko gdzie są ci narodowcy? Dochodzę do wniosku, że po obu stronach to są rozrabiacze - a nie patrioci.
2017-11-25 14:59:59
Myśl
Sądy muszą być niezależne, inaczej o sprawiedliwości możemy zapomnieć. Ludzie protestują, bo PIS z przybudówkami chcą do końca upartyjnić sądy. Minister/prokurator Ziobro już wymienia prezesów sądów i innych sędziów na swoich ludzi, bo prezydent nie zawetował ustawy o sądach powszechnych. Sędziowie to nie anioły (inni ludzie również) i powinni być wykluczani z tego zawodu Ci, którzy nie są niezależni, wykorzystją swoje stanowisko lub są "na bakier" z prawem. Reforma sądownictwa (zwłaszcza procedur) jest potrzebna, ale ta, której chce PIS, to próba upartyjnienia sadów.
2017-11-25 12:02:53
pytek
to dziwne, ale są jeszcze ludzie którzy wolą wolne sądy od szybkich
2017-11-25 11:31:17
o
żałosne zgromadzenie pozbawionych rozumu homosovietikusów
2017-11-25 10:43:54
Odpał
Obrona wolnych sądów? Obrona starych układów, których wycie podczas odciągania od koryta przyciągają tłumy fanów do pisu. Tę bandę skorumpowanych złodziei w togach powinni gruntownie przetrzebić i dopiero wtedy możemy rozmawiać o naprawie wymiaru sprawiedliwości w jakikolwiek sposób. Pis wymieni stary układ na nowy, a nie o to chodzi. Przestańcie opluwać wszystkie wartości dla własnej kasy, frajerzy. Ach tak. Jeszcze te wyprane mózgi, które łykają wszystko, co mówi się w mediach. Nie pozdrawiam sędziów od przeklejania cen i wynoszenia wiertarek!
2017-11-25 05:06:37
Golondrina
Brawo ! A wieszczyli, że już opozycji nie ma. To skąd nabrało się tam wieczorem w listopadzie tylu ludzi? W lipcu było niewiele wiecej. Komuś jednak zależy na tym zeby Polski nie rozwalano bezmyślnie głaszcząc drugą reką kotka.
2017-11-25 01:32:08
Obiektywny
Soros znów sypnął kasą, to trzeba na ulicy postać.
2017-11-25 00:34:39
Tłumoki
"III RP TAK - II PRL NIE" Dureń, który to trzyma nie wie, że to to samo?
2017-11-25 00:00:26
frekwencja
Jak wieczorem poinformowała policja, w całej Polsce odbyły się 83 zgromadzenia, a łącznie brało ich udział 11 tys. osób. Czyli klapa frekwencyjna!
2017-11-24 23:37:34
ixol
Trzeba zaprotestować, jak dyktaturę przejmuje Wielki Nieinternowany TW Balbina wspomagany przez prokuratura stanu wojennego, towarzysza Piotrowicza.
2017-11-24 22:33:35
@ Bleki, mniej TVN-u i Wybiórczej polecam
Trochę o tym jak "pisiory pozwalają nasz kraj": Stop imigrantom i terroryzmowi, stop wyprzedaży polskiej ziemi rolnej, stop komornikom, reforma sądów = stop sędziowskiemu bezprawiu, uszczelnienie VAT-u (miliardy wpływów do budżetu), repolonizację (odzyskanie Banku PeKaO , Elektrownia Połaniec), przywrócenie rentowności LOT-u, Polskiej Grupy Górniczej i rafinerii Możejki, stop dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, podatek bankowy, ustawę hazardową (przejęcie przez Państwo automatów do gier i podatek na zakłady w internecie), zwiększenie liczby posterunków Policji zlikwidowanych przez PO-PSL, zwiększenie armii OT, zwiększenie o 100% ulgi dla artystów, podwyższenie płacy minimalnej (2000 zł / 13 zł/h ), podwyższenie minimalnej emerytury i renty do 1000 zł, podwyższenie kwoty wolnej od podatku z 3090 do 8000 zł, praca dla więźniów, zmniejszenie CIT, stop wysokim odprawom dla prezesów spółek państwowych (poprzez 70% podatek), wprowadzenie od 2018 niższych składek ZUS dla małych firm, zakaz odbierania dzieci z powodu biedy, wyższe kary dla piratów drogowych oraz oprawców dzieci i zwierząt, politykę historyczną (sprawa muzeum 2 WŚ , German Death Camps, patriotyczne wychowanie w szkołach ), prawo do obrony koniecznej, reformę edukacji, darmowe (niektóre) leki, wprowadzenie marihuany leczniczej, obniżenie wieku emerytalnego, decyzje ws. Mierzei Wiślanej, tunelu w Świnoujściu, pogłębienia toru Szczecin-Świnoujście, odbudowa przemysłu stoczniowego, wysoki wzrost gospodarczy, wprowadzenie ustawy o innowacyjności w której polscy przedsiębiorcy zostaną objęci 100-procentowym zwrotem podatku za wydatki poniesione w obszarach rozwoju i badań, najniższe bezrobocie od 1991 roku, nadwyżka budżetowa, mieszkanie+, maluch+, 500+ dzięki któremu skrajne ubóstwo wśród dzieci spadło o ponad 90 procent i wzrosła liczba urodzeń.
2017-11-24 22:20:13
Jelen
Brak Fryzjerki w Pomaranczowych GUMIAKACH
2017-11-24 21:02:19
@aj waj
A na czele kodziarstwa marszałek Olo. Wkrótce będzie doskwierało oderwanie od posadki :-)
2017-11-24 20:55:04
Plac Żołnierza
Pełna nazwa nie przechodzi przez klawiaturę? To jest plac Żołnierza Polskiego. A dziadki komuszki niech sobie wyją do woli. Na szczęście mamy demokrację. Niech się cieszą, że nie doświadczą takich prześladowań, jak kiedyś ich ofiary.
2017-11-24 20:50:16
aj waj
Oszołomstwo znowu wylazło z nor! Na ostatnim zdjęciu widać ilu ich jest - około 100 osób - czyli według Kuriera tłumy! Już po PIS, tej siły już nikt nie powstrzyma! :-))))
2017-11-24 20:19:51
Bleki
A co Factky,mam stać i patrzeć jak pisiory pozwalają nasz kraj?
2017-11-24 20:09:48
fackty
dewotki ubecy oszołomy nie idzcie tą drogą ....szkoda ze nie padał deszcz:(