Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W niedzielę Dzień Dziecka Utraconego

Data publikacji: 15 października 2017 r. 07:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:53
W niedzielę Dzień Dziecka Utraconego
 

Na terenie naszej diecezji corocznie dochodzi do ok. 1000 poronień. W samym Szczecinie, według informacji z NFZ, około 300 - przypomina Sekretariat Marszu dla Życia przy Kurii Metropolitalnej Szczecińsko- Kamieńskiej. Rodziny w takiej sytuacji nie mają możliwości radosnego powitania dzieci po urodzeniu. "Pomóżmy poprzez wspólną troskę i modlitwę przeżyć dramat utraty i czas żałoby" - czytamy w apelu.

W Dniu Dziecka Utraconego - w niedzielę (15 października) - który obchodzony jest na całym świecie, Sekretariat zachęca do udziału w obchodach:

W Szczecinie:

– godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji rodziców po stracie dzieci przy pomniku Dzieci Utraconych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (kwatera 80F – wejście od ulicy Wierzbowej)

– godz. 18.00 w kościele pw. Świętej Rodziny, ul. Królowej Korony Polskiej – Eucharystia w intencji rodziców po stracie dzieci, a następnie otwarte spotkanie dla rodziców dzieci utraconych.

W Stargardzie: 

– godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji rodziców po stracie dzieci przy pomniku (Grobowcu) Dziecka Utraconego na cmentarzu (Grobowiec znajduje się niedaleko kaplicy w pobliżu ronda i ulic Spokojnej i Tadeusza Kościuszki)

W Policach: 

– godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji rodziców po stracie dzieci przy Grobowcu Dziecka Utraconego na cmentarzu.

W Barlinku:

– godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji rodziców po stracie dzieci przy pomniku Dziecka Utraconego na cmentarzu, a następnie wspólna modlitwa różańcowa za zmarłych z procesją alejami cmentarza.

Sekretariat Marszu dla Życia przypomina, że w Polsce istnieje możliwość pogrzebu dziecka, które zmarło w wyniku poronienia nawet na bardzo wczesnym etapie życia prenatalnego. Zgodnie z prawem pogrzeb może odbyć się na podstawie aktu martwego urodzenia lub karty zgonu do celów pochówkowych (bez podania płci). Rodzice pragnący pochować swoje zmarłe przed narodzeniem dziecko, którego płci lekarz nie jest w stanie rozpoznać metoda naoczną, mogą zlecić badania genetyczne w celu ustalenia płci, nie jest to jednak konieczne.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA